IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Препоръчайте ми обосновано

• Не можете да пишете в тази тема
66 отговора на тази тема

#1 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 07 September 2013 - 06:40 PM

Здравейте на всички!

Нов съм във форума, макар че го чета от доста време.
По принцип съм невеж по темата за автомобилите, като изключим общата култура. Та интересува ме да ви попитам бихте ли ми препоръчали марка автомобил втора ръка.
Имам няколко изисквания и предпочитания.
1. Да е здрав, издръжлив автомобил, доколкото е възможно повече. Колата ще се ползва семейно и е нужно да е възможно по-безопасна.
2. Да е възможно по-икономичен (градско/извънградско).
3. Нямам големи претенции да е прекалено мощна или издръжлива.
4. Бюджетът да не надхвърля 4000-5000 лева. Възможно е в краен случай да се бръкна и по-дълбоко, но трябва да има солидни аргументи, че автомобилът наистина ще издържи по-дълго време и няма да ме остави на пътя или пък да се налага прекалено често да посещаваме сервизи за него.
5. Предпочитам да има добър дизайн, по-аеродинамичен. За мен поне (макар и не най-напред) е важно автомобилът и да изглежда прилично външно.

Това е, за което се сещам засега. Ако имате въпроси, питайте.

Благодаря ви предварително за информацията и препоръките. :)

#2 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 07 September 2013 - 10:20 PM

E колега, поне кажи комби ли да е, ван ли, седан ли, колко врати да има, дизел или бензин с газ... и такива прости неща. И да почваме да препоръчваме. Аз лично в тоя диапазон описания от теб не мога да се включа, щото все харчат много тия, дето препоръчвам. Като начало ще открия предложенията с Мицубиши Галант 2.0 TDI след 1999г., Мерцедес Е250 дизел (W210 - очиларка), Volvo S40.

#3 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 08 September 2013 - 06:06 PM

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=416ad9
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=416az1
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=416az1

Имах такова (дизел) и наистина е добър автомобил,що се отнася за здравина,разход,безопасност(8 еърбега,за съжаление ги изпробвах,спаси ни живота).Обслужването на дизел е към 600лв с всички глупости,предницата е проста за правене,задницата е малко по-скъпа,че има повече щанги (400лв е части без труд) ,ако те интересува друго за цени и други неща ,питай.
Разходът средно бе около 5,5л/100км.

Иначе може да видиш разни Голфчета,Пасати и т.н. ,те са добри,но според мен малко надценени.Също така Астра комби е добър вариант.

#4 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 08 September 2013 - 08:26 PM

Мерцедес C250 дизел: здрав мотор, здраво купе, не гние, изглежда добре, мотора е с верига, силно парно и климатик, спокойно се ползва за семейни нужди, не е скъп за подръжка.
БМВ Е46 с мотор М43 - бензинов: същото като Ц-класата.
Vw Пасат или Бора с мотор 1.9TDI или 1.8 бензин
Кара с компресори

#5 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 09:31 AM

Благодаря за първоначалните мнения.
Първо да отговоря и коментирам по тях:
1. Предпочитам като за първа собствена кола да е нещо по-късо - предполагам хечбек. Комбитата не ме интересуват.
2. 4/5 врати
3. Предпочитам да е някакъв хибрид - да кара с газ и бензин. Или да е само на бензин, но да харчи по-малко от 8л/100км.
4. Добавям и че е хубаво колата да е след 2005-та и да е под 100k километра (знам, че тук стеснявам избора, но... :) )

А относно предложенията до тук:
1. Да, аз Volvo много ги харесвам. Даже първоначално бях убеден, че това е един от вариантите. Но повечето по-опитни шофьори ме съветват, че харчат много, въпреки че са еталон за здравина. А има и друго - струват ми се като цяло по-скъпи и не знам дали такъв запазен автомобил влиза в диапазона ми с пари. :)
2. Golf и Astra (заедно с Honda Civic) са моделите, които в момента усилено разглеждам. Но не са ми любими като дизайн (може би малко Honda-та). Но все пак съм карал Golf и знам, че за парите си е доста добра идея. За Астра - нямам лични впечатления. Виждам, че парите на Астрите като цяло не са големи.

И така. Искам само да добавя, че като цяло харесвам японските коли, но знам, че и немските са на много добро ниво.

#6 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 10:32 AM

Колега, за 4-5к, да намериш исканото от теб... освен Алфа 147 или някой Форд се съмнявам да има. И то даже и за тия ме съмнява. Че тя под 100к. си е нова! Няма кой да продава кола под 120к. км.

#7 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 10:38 AM

Да,и аз това щях да напиша.Да не говорим,че при покупка километрите най-малко ме интересуват - 99,9 % са върнати
Разгледай също така и Сеат Ибиза,те също за добри,Сеат Леон не отговаря на бюджета и исканите критерии.
И един съвет - не гледай годината и км.,те не са определящ фактор ,а цялостното състояние на автомобила,бил и той 97'. В този посочен бюджет,преди 1 год си купих Волво за 3к и с още 2 я направих,такава,че да не се притеснявам дали ще ме остави някъде.

#8 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 10:43 AM

Ами добре. Но аз искам да взема автомобил, който само да поддържам, а не да се налага да до оправям в самото начало.
Иначе съм виждал Kia Ceed например, отговаряща на моите изисквания. Но не зная дали е достатъчно издръжлив автомобил. Кажете ми вие какво мислите за Kia Ceed?
И кажете нещо за харчлъка на Волвото? Ако говорим за топ 3 конкретни модели ( може и примерни обяви да покажете ), които ще препоръчате (и защо?) кои ще са те?

Този пост е редактиран от Yancho_3: 10 September 2013 - 11:28 AM

#9 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 12:36 PM

За 5000лв 99% ще вземеш кола,която да дооправяш. Киа Сийд - приятен автомобил,но е от първите такива,които не са с толкова качествени материали,иначе според мен са сравнително здрави. За Волво,в тоя бюджет само В40 дизел, другите не отговарят на твоите критерии за евтина поддръжка или пък за година,но са здрави. Само В40 е с 4 цил мотори и приемлив разход,останалите са с 5 и 6 цилиндрови и за икономия от гориво не може да се говори. Виж все пак и Ибизите,една приятелка си взе преди седмица 1,4ТДИ и е доста приятен автомобил.
http://nfs.mobile.bg...38;slink=41zvwd

http://www.cars.bg/c420409 тая,ако не е 125 коня мотора,на който не може да се сложи газ,не бих се замислял много много,има глезотийки

На живо комбито не е лошо,даже според мен е едно от красивите комбита от миналите години

Този пост е редактиран от midjees: 10 September 2013 - 12:43 PM

#10 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 10 September 2013 - 01:47 PM

Колега, в твоя диапазон влиза и Крайслер Неон. Те са малко търкаляни и като цяло са здрави и надеждни. Мотора 2.0 133к.с. е добър, здрав и надежден. Окачване здраво... кат Волга. Има и по-нови модели като PT Cruiser, които отново вземаш и караш. И пари за ремонт ще ти останат. Стратус също става, ама там разхода на гориво вече е голям.

#11 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 11 September 2013 - 09:19 AM

А какво ще кажете за Citroen C3 и C4 sled 2005-та? И въобще за френските коли?

#12 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 11 September 2013 - 10:34 AM

А какво ще кажете за Citroen C3 и C4 sled 2005-та? И въобще за френските коли?

Ако ще е френско, нека е Пежо... това е моето мнение. А за спагети и другото, няма да се изказвам.

#13 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 11 September 2013 - 11:39 AM

Защо точно пежо? Предимства, недостатъци на френските коли?

#14 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 11 September 2013 - 11:47 AM

Защо точно пежо? Предимства, недостатъци на френските коли?

Ами предимства... автомобил. Недостатъци - френски автомобил. Нищо лично към колегите, но аз от френска кола нищо положително не съм видял. Само една возия. Е преди 6 дена на приятел му търсех майстор за Ситроен Пикасо да се отваря глава (дизел беше HDI някакъв). Колега, Янчо, ти събери парички още и тогава си купи нещо по-читаво. Моята препоръка е да погледнеш Мицубиши Галант 1.9TDI 90к.с. Колата е здрава и с евтина поддръжка. Проблемни са само синхронизатори (250лв.) и вежди (ръжда). Непретенциозни за гориво, с нисък данък, малък разход, климатик, возия стабилна, добър външен вид. Но търси след 2000г. Там са оправили и усукването на купето. Другия вариант ти е Мицубиши Каризма пак дизел. Там е на Рено 19 дизел, и е много здрав също. Ти си преценяй.

#15 Yancho_3

нов шофьор

• Потребител
  • 23 Мнения:

Публикувано 11 September 2013 - 01:22 PM

Галантът изглежда добре, но ми се струва малко нисък. Няма ли да е зор при изкуствени неравности и по-разбит път?

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.