IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Бмв или Тойота

• Не можете да пишете в тази тема
122 отговора на тази тема

#106 Doomwisher

примерен шофьор

• Потребител
  • 421 Мнения:

Публикувано 18 November 2013 - 08:25 AM

Последния модел на Селика, може и да ти се падне от зрънчо! :thumb_down:
<p>

\"Without racing, there is no Honda\"

<br />

(Soichiro Honda 1906-1991)

</p>

#107 steve_34

опитен шофьор

• Потребител
  • 199 Мнения:

Публикувано 20 November 2013 - 09:54 PM

Последния модел на Селика, може и да ти се падне от зрънчо! :thumb_down:

Само ако платиш доста преди това!
П.С. с Джери (а и с други колеги - чувствайте се поканени всички автомобилни фенове) ще обсъдим нещата (на по кафе, бира, уиски и т.н.) обезателно след като се върна в БГ в края на месеца ... надявам се да не изникне нещо извънредно и да направим една среща. Таман ще може да се замерите (който иска) с едно тотално спряло Е46-320Д - 136 коня, автомат без катализатори и с "лек" ремап, т.е. 150-160 к.с. на мотора в най - добрия случай - приятна ежедневка!
Джери имам някакви бегли спомени, че кара бензинова Ц-класа компресор! Ако няма той нищо против, ще ги пуснем колите та да се види каква разлика ще ми направи! Ако има и желаещ (от форума) камера - ман ще е перфектно! Ако не - ще търсим други камери.... Стартовете може да са много, повечето импровизирани и дори и заснети!
Поздрави и до скоро!
  • jerry харесва това

... Не задавай въпроси... - да се правиш на мъж и по-точно на Бойко Борисов не е евтино! То на самият него не му излиза евтино па камо ли на теб :lol:

#108 jerry

възпитан младеж

• Потребител
  • 2,970 Мнения:

Публикувано 25 November 2013 - 01:50 PM

Тя е на приятел и към момента върви доста прилично :) ...ще измислим нещо - свиркай тук или по тел - останалото ще го наредим тъй щото да бъде приятно без значение дали ще караме или ще се черпим ;)
ЕВАЛЛА БЕ СТАБИЛЯГИ!

#109 boliviv

млад шофьор

• Потребител
  • 56 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 10:23 AM

Добър ден момчета ! Не се карайте за глупости : )) като съм споменал БМВ не съм го споменал за пичеловка .. а просто тази кола ми влиза що годе в финансите който имам ^^ (вземам около 700лв. заплата) и ми е ясно ,че стари кошници като тези не привличат внимание !! Днес говорих със 1 приятел който има тойота (т23 2000) ами пооплака ми се ,че частите са си скъпички.. неговата дори пийвала масълце^^ а 318ис като ,чели по би издържала на нашите пътищa.

#110 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 10:37 AM

Добър ден момчета ! Не се карайте за глупости : )) като съм споменал БМВ не съм го споменал за пичеловка .. а просто тази кола ми влиза що годе в финансите който имам ^^ (вземам около 700лв. заплата) и ми е ясно ,че стари кошници като тези не привличат внимание !! Днес говорих със 1 приятел който има тойота (т23 2000) ами пооплака ми се ,че частите са си скъпички.. неговата дори пийвала масълце^^ а 318ис като ,чели по би издържала на нашите пътищa.

Колега, с тая заплата ми се струва, че не си за Тойотата или БМВ. По-скоро някой VW или Опел? Не за друго, ами имат по-скъпички неща търсените от теб. Не казвам скъпи, просто една идея по-скъпи. А Хюндай Купе не те ли привличат?

#111 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 12:02 PM

Хюндай Купе, колега, не е много добър избор според мен. За някои за красиви, за други - грозни, но не са нито икономични, нито пък имат подобаваща динамика. Изключително безсмислена покупка според мен - нито изглежда особено добре, разхода й е доста висок, а динамиката е зле та зле. В един Москвич има повече резон да го купиш, че поне е със задно и можеш да му боднеш 3.5 от Rover :D А Хюндая просто в нищо не е добър. Дори 2.7 мотора (страшно скъп за обслужване) е толкова удушен, че припада от всичко с букви в модела, независимо от марката (GTI, GSi, VTS, VTi, каквото се сетиш). Единствения му плюс е, че върви на А92, което пък си е отживелица. И че е сравнително надежден. Иначе е просто зле изглеждащо, кофти сглобено, тромаво и доста неикономично корейско нещо. Въпреки, че имам сериозен респект към корейците, но в други отношения. :)
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#112 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 01:42 PM

Аз Хюндая го казах като надеждност, а не толкова защото е нещо особено. Колегата да помисли добре, преди да купи. Че всякак си има поне 200 лв. месечно за гориво примерно да кажем, винетка, ГО, данъци, гуми, масла, ремъци и ролки, филтри... т.е. не много малки разходи при не особено висок доход.

#113 boliviv

млад шофьор

• Потребител
  • 56 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 09:42 PM

Аз Хюндая го казах като надеждност, а не толкова защото е нещо особено. Колегата да помисли добре, преди да купи. Че всякак си има поне 200 лв. месечно за гориво примерно да кажем, винетка, ГО, данъци, гуми, масла, ремъци и ролки, филтри... т.е. не много малки разходи при не особено висок доход.

Аз не живея в голям град и парите са добре .А съм и младеж (20г.) и не харча кой знае колко и може би няма да имам толкова проблем с подръжката на бмв (така смятам...) а hyundai г/д ми харесват след 2000г (3ген. ли са не знам) но доста разход на гориво вадят (познат има такава).

#114 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 09:52 PM

Колега, виж тогава и някое CLK примерно, SLK, Стратус Кабрио... младеж си, опитай и алтернативите на БМВ, да те отличат малко в малкия град. Знам ли, всеки предлага неговото. Е36 без покрив също не е зле.

#115 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 10:35 PM

Ако разхода на гориво бе оправдан с нещо - например динамика - щеше да е що-годе приемливо. Иначе да - третата генерация вече приличат на коли (лично мнениe), но динамиката на Хюндаите идва чак при сега актуалното Genesis Coupe. При по-старите само вида е спортен. Студентките понякога им се радват.

A Honda Prelude?
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#116 boliviv

млад шофьор

• Потребител
  • 56 Мнения:

Публикувано 26 November 2013 - 11:04 PM

Ако разхода на гориво бе оправдан с нещо - например динамика - щеше да е що-годе приемливо. Иначе да - третата генерация вече приличат на коли (лично мнениe), но динамиката на Хюндаите идва чак при сега актуалното Genesis Coupe. При по-старите само вида е спортен. Студентките понякога им се радват.

A Honda Prelude?

Prelude 4ген ми харесва но си е 2местна от зад е за малки деца.А и често излизам с приятели и би било за предпочитане да е 4местна 2ратка : )

http://www.cars.bg/c307489 това май ми допада а мнения за тези ситроени ?

Този пост е редактиран от boliviv: 26 November 2013 - 11:11 PM

#117 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 27 November 2013 - 07:37 AM

http://www.cars.bg/c468400
http://www.cars.bg/c462411 - тази е добра, гледана е от приятели. Евентуално има 2 биалети за смяна (30 лв.)
http://www.cars.bg/c483040
http://www.cars.bg/c515126
http://www.cars.bg/c477860 - тази е оферта.
http://www.cars.bg/c492496
http://www.cars.bg/c432979
http://www.cars.bg/c333980
http://www.cars.bg/c24199 - тази е за колорит, иначе лично аз я гледах, колата си работи добре и мина добре инспекцията в сервиз.

#118 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 27 November 2013 - 07:44 AM

Ако ще е Саксо, то да е най-мощната версия - 118 коня, двувалката. Там е истината. Другия 1.6 е с други предавателни числа и е спънат дори и за лекото купе на колата. Пак си е забавна де, но някак си се губи чара от спортните букви в името. 106/Саксо са много забавни за каране малки колички, с малко място отзад (като за стройни студентки), прекрасно пътно поведение. В рали форума много ги тачат също, държат го на доработки и са изключително сполучлива FWD база. Купето е много леко, но леките удари личат веднага, за ръжда просто забрави да видиш. Испанските модели са с малко по-кофти сглобка. Някои VTS-и нямат жабка, та гледай някой екземпляр, който има. :) Скоростите влизат малко по-особено. Свиква се. Има 2 лостчета които управляват хода на скоростния лост и може да не са добре уплътнени откъм ябълките. Оправя се за половин минута с опаковка от вафла. Може и грес. Но не всички го имат това минусче. Така или иначе влизат нормално скоростите, просто не е толкова плавно, колкото би очаквал от спокойна и уравновесена кола като Ситроен. Но и VTS не е по Ситроен формулата за комфорт и спокойствие, ами си е спортен, та сигурно за това така влизат всички предавки. Имал съм Саксо 1.4, като изключим, че си хвърлих хидравличната помпа и карах без хидравлика, и ми изгаряха по-често някои крушки други проблеми не съм имал. Разход на газ 10 градско, 7,5/8 извън града, като рядко карах под 105-110. В града често съм го настъпвал и до 4000 оборота. Сигурно можеше и да е по-нисък, това искам да кажа. VTS обаче ще ти гори повечко, с 2 вала е все пак, иначе много зависи как го караш. По принцип такава кола трудно се кара нормално. Жилото на съединителя гледай да е хидравлично, другото е тъпа италианска пластмаса, която може и да се окаже здрава, може и да прескочи и да се извади.. При мен се случи на Саксото 1 път, на сегашното Берлинго 2 пъти, и на предишно мое Берлинго 1.9д пак веднъж. Май това им е болежката. Хидравличното жило е 70лв и забравяш за този проблем. Италианците нещо са се издънили с обикновенното жило като са мислили резервни части за французите.

Това е в общи линии, ако търсиш Саксо/106, 1.6 118 коня е най-добрият избор, защото наистина имам какво да покаже като вървеж и пътно поведение. Другия 1.6 едновалка е доказан стара генерация мотор, но е спънат като за конете си, и малкото килограми които носи. Предавателните му числа са такива. Не знам защо така са го нерф-нали, сякаш е някой герой от MMO игра :D

#119 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 27 November 2013 - 09:57 AM

Тича зайо байо из гората и чува някой да вика за помощ. Отива там от където идва гласа и гледа коня паднал в един трап.
- Зайо-байо, моля те помогни ми да изляза от тук. - казал коня.
- Немаш грижи брато. Ей сега отивам да взема БеЕмВе-то да те издърпам.- отговорил заекът. Отива, пали петицата, връща се, връзва едно въже за задната броня и го хвърлил на коня. Скача в бавареца и издърпал коня от трапа.
След една седмица коня препуска из гората и чува вик за помощ. Отива и гледа зайо-байо паднал в същия трап.
- Коньо, моля те помогни ми да изляза. Аз те издърпах миналата седмица.
Конят си го надървил, пуснал го на заека и му казал:
- хвани се за хуя ми и ще те издърпам.
Хванал се зайо и коня го извадил от трапа.
Каква е поуката от приказката?
-На който му е голям, не му трябва BMW

#120 boliviv

млад шофьор

• Потребител
  • 56 Мнения:

Публикувано 09 December 2013 - 06:57 PM

Ами май се спрях на 5ген. Celica с вдигащите фарове задоволява исканията ми 1към1 : ) няма голяма разлика с вървежа на 6г. 115кс. а и харчи по малко : )

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.