IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Пежо 206 или Рено Клио 2

• Не можете да пишете в тази тема
41 отговора на тази тема

#31 Assassin

нов шофьор

• Потребител
  • 16 Мнения:

Публикувано 03 December 2013 - 05:32 PM

Той Адовия е моторист и за тва кара хамбари. :D И аз имам френски сандък и си го обичам.

#32 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 07:22 AM

От тук нататък ако ще си си сменям колите, то или ще е ван, или джип.

Да, казвал съм го много пъти. То се не знае с какъв акъл и желания ще съм след време, но от както седя по-нависочко и ми е широчко, вече и аз все подобни коли гледам - ванове, джипове и т.н.
  • Hell.S.D. харесва това

#33 p.pavlov

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 09:25 PM

Много весела сектантска тема,щом се хвали 306-цата.Сценик 2-тотален бъг-табло,ръчна,дефазатор,рейка,ДЦИ-двигатели и т.н.Симбола е турски боклук/все пак е едно ниво над 206 седан/,така че нищо не ме изненадва.Отстраняването на проблемите му е около 500лв.Май при лъвчетата няма такива цени?Скоро правих една 207-ца.С една дума -смях.И "гениални" конструкторски решения

#34 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 06 December 2013 - 08:47 AM

Колега, интересни характеристики даваш. 206 седан се прави в Иран, нали знаеш? Не е като да е френско/испанско 206. Ти като си анти-френска секта какъв х*й търсиш в тази тема, в която се пита конкретно за 2 френски коли, или просто нямаш работа? :)
  • 4и4о ман4о харесва това
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#35 4и4о ман4о

спазва правилата

• Потребител
  • 299 Мнения:

Публикувано 06 December 2013 - 09:01 AM

dydo - 307 е окей кола, но като че ли 306 беше доста по-здраво.

това ли е хваленето на 306?
имам ги две и освен проблема с кабелите между предните врати и купето друго по фрапиращо няма
ще кажеш -ами задния мост,ами имам ги от 6-7 години -е ,няма още такова нещо

Този пост е редактиран от 4и4о ман4о: 06 December 2013 - 09:04 AM

diesel power forever
ПКБ

#36 p.pavlov

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 06 December 2013 - 07:59 PM

Колега, интересни характеристики даваш. 206 седан се прави в Иран, нали знаеш? Не е като да е френско/испанско 206. Ти като си анти-френска секта какъв х*й търсиш в тази тема, в която се пита конкретно за 2 френски коли, или просто нямаш работа? :)

Виж ми профила,там има една показателна снимка.Надявам се,че ще се обосновеш защо да предпочетем Пежо пред Рено.

#37 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 07 December 2013 - 10:25 AM

И какво трябва да ми покаже тази снимка, колега? :) Че като караш 20-годишно Рено, значи Рено е най-добрата марка на планетата? :) Ако това ти е обосновката... нещо куца. :hmm: Моята се базира на личен опит - карал съм поне 9 различни модела на ПСА, с лични пари съм купувал 4, два от които чисто нови. Купувал съм и 2-годишно Рено от оказион със заем, ха сега познай от 4-тте коли на ПСА за които лично съм отделил средства и Реното кое в момента стои да събира прах и ръжда поради изключително големите разходи, които генерираше постоянно... Единственото донякъде кораво Рено за работа е доказано кое е - Канго с колкото се може по-стария дизел. Кангото е по-евтино от Кади, Берлинго/Партнер и Комбо, но далеч не се купува толкова. Чудно защо ли. Сигурно защото ресурса му на експолатация приключва още в средата на втората година, или след 150 000км..... От там нататък генерира само разходи, за разлика от всички други коли подобен тип. Дори Доблото е по-рентабилно. Затова и масовата картина е Кади + ПСА. Както е и при нас.

А да, имам опит и с Лагуна 1 и 2, като от 1-цата съм много доволен като комфорт, възможности и удобство, но не и като надеждност и разходи по остраняване на ремонти (2.2 дизел). Втората бе ъпдейта - 2.2dCi. За нея важи същото, с малката разлика, че 1-цата не й се износи толкова бързо интериора (даже напротив), и нямах проблеми с повечето екстри за разлика от 2-ката.
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#38 p.pavlov

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 07 December 2013 - 11:51 PM

Петтичката е една от колите в автопарка ми.Ползвана е предимно да наказва.Слабо ме интересува какви коли си имал.Може би не си имал пари за нещо по-добро.Имал съм,имам и поддържам доста различни коли и определено пежата не са от най-здравите и евтини за експлоатация.Сигурно ПСА здраво са закъсали,щом опряха до бившия изпълнителен директор на Рено/беше изгонен от режията/.Не че не са във фалит.Още веднъж питам-с какво 206 е по-добро от Клио 2?Не прехвалвам марката Рено-имат достатъчно издънки,но ми прозвуча смешно обобщението,че притежаването/карането/ на Пежо е по-престижно.

Този пост е редактиран от p.pavlov: 08 December 2013 - 08:30 AM

#39 Assassin

нов шофьор

• Потребител
  • 16 Мнения:

Публикувано 08 December 2013 - 08:28 AM

Няма да се карате, ей :D не са лоши франсетата, макар че кангото и аз съм страдал от него. А Хела макар и да го познавам от няклко месеца опредрлено мога да кажа че е много добре запознат с т. нар.коли за работа, и опрделено не е бедняк, както колегата горе пише. Тъпо е да си скачаме като и без това повечето хора в БГ са против френското, сега пък и на марки да се делите. Аз съм JDM животно, но имам и френска кола и нищо лошо не нога да кажа. Вместо да се делите, обединете се срещу конете с капаци и hater-четата :)
  • Hell.S.D. харесва това

#40 p.pavlov

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 08 December 2013 - 08:41 AM

Колегата да е жив и здрав и да кара това което си иска.Не съм съгласен с мнението му,но това не пречи някой ден да обменим опит :) на по бира.
  • Hell.S.D. харесва това

#41 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 08 December 2013 - 03:39 PM

И двамата май ще ви черпя :fun:

Весели празници! :)

#42 p.pavlov

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 09 December 2013 - 11:26 AM

:)

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.