Warning: Illegal string offset 'html' in /home/tuning.bg/public_html/forums/cache/skin_cache/cacheid_15/skin_topic.php on line 1278 Търся мнения преди закупуване - Тунинг Форум
IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Търся мнения преди закупуване

26 отговора на тази тема

#1 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 23:49ч.

Публикувано 04.12.2013 - 10:51ч.

Здравейте, колеги, значи ми се завъртяха едни схеми и реших да взема една кола. Въпросната е тази: http://www.cars.bg/c355304 Искам от Вас мнения за този модел и мотор. Какви са силните и слабите страни, цени на обслужване на мотора и т.н. Карал съм 728 от същото поколение и бях доволен, за 3 месеца никакви ядове нямах, но го продадох на хубави пари. Затова и искам мнения от хора с по-дълги наблюдения върху модела. Как са ламарините, гумените елементи и т.н. Благодаря Ви предварително. БМВ феновете - Вие сте!

#2 OFFLINE   barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 607 Мнения:
    Последно посещение: Днес, 07:54ч.

Публикувано 04.12.2013 - 13:41ч.

Доколкото съм чел из БМВ форума, монтажа и работата на ГИ на 12-цилиндров мотор е изключително трудно, най-вече защото не се предлагали готови комплекти за 12-цилиндъра. Най-вероятно е някакъв микс, правен тук и трябва повишено внимание.
Ако ГИ е монтирано в чужбина, провери коя марка и модел е, да не се окаже че няма поддръжка тук и при евентуален проблем да няма кой да я диагностира.

По принцип този мотор е здрав но няма нищо общо с другите 6-таци и 8-маци, труден е за ремонт, лаком, тежък....не е от най-добрите решения при покупка втора ръка.

Масово се препоръчва М62, който е 4.4 и е 8-мак.

Аз мога да помогна с тази информация. Аз лично не бих погледнал такава кола, тежка, лакома, с две думи голям чеп.

Този пост е редактиран от barty: 04.12.2013 - 13:42ч.

Продавам нов апартамент в София

#3 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 04.12.2013 - 14:04ч.

4.4 е 740, но аз търся този мотор - големия. Уредбата е била Prince, по телефона това каза, и аз първо попитах каква марка е. Ако желая, мога да заменя управляващия комп. с такъв на Фобос според продавача. Но това по-нататък. Колата ще се ползва за зимата само, кабриолета не искам да го разхождам. Или ще се кара като цяло по-рядко. Барти, благодаря за мнението! Други?

#4 OFFLINE   Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 17:55ч.

Публикувано 04.12.2013 - 15:26ч.

Според мен ако ще се ползва зимата няма никакъв смисъл от претежко БМВ ,7 ма серия с 12цилиндров мотор. Но всеки си избира . Иначе съм чувал че са много здрави машини този модел. За обслужване и части - цените не са малки но с определени отстъпки ще ги докараш.
...Light up the darkness...

#5 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 04.12.2013 - 16:43ч.

Отлично, други мнения? Иначе и аз чувам са адски здрави и не толкова тежки колкото конкурента от тези им години - W140. Ще се кара и извънградско. А не че през другите сезони няма да я въртя, просто основно ще е зимата. Черока отиде за жената и затова.

#6 OFFLINE   barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 607 Мнения:

Публикувано 04.12.2013 - 20:40ч.

Това, което ме притеснява, освен че лапа много и е тегаво за ремонти, е изключително трудната препродажба. Рискуваш да си и последен собственик.
Трудно се намира инфо от първа ръка, малко са собствениците на такъв звяр. Още по-малко са словохотливите.
Има една тема в БМВ форума за един колега, взел 750 и в последствие му слагаше 2.8, но филма е голям. Неможеше да я гледа.....

#7 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 04.12.2013 - 23:27ч.

Виж мнениетоbarty написа на 04.12.2013 - 20:40ч. :

Това, което ме притеснява, освен че лапа много и е тегаво за ремонти, е изключително трудната препродажба. Рискуваш да си и последен собственик.
Трудно се намира инфо от първа ръка, малко са собствениците на такъв звяр. Още по-малко са словохотливите.
Има една тема в БМВ форума за един колега, взел 750 и в последствие му слагаше 2.8, но филма е голям. Неможеше да я гледа.....
Прав си, че е почти непродаваема, но аз винаги такива коли съм имал :) И всичките отиват като реша да вземам друга при баща ми. Той ги върти малко и им намира пазар. 1 отиде за реквизит на Непобедимите, 2 за Сирия, и няколко в морга. Даже гледам още продават за едната частите. В общи линии и това БМВ ще последва подобна съдба, ако го взема. Или ще се възроди за шоута само. Колегите ги призовавам да се включат, имаше няколко яростни БМВ-иста!

#8 OFFLINE   barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 607 Мнения:

Публикувано 05.12.2013 - 07:04ч.

А, така става. Виж, явно си го решил, но ти трябва морална подкрепа :mrgreen: Така че давай, взимай я и си прави кефа

#9 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 05.12.2013 - 09:56ч.

Виж мнениетоbarty написа на 05.12.2013 - 07:04ч. :

А, така става. Виж, явно си го решил, но ти трябва морална подкрепа :mrgreen: Така че давай, взимай я и си прави кефа
А, не бе, може и 760 примерно, или 740, 735... въпроса е, че искам това купе с достатъчно мощен мотор да мога да си правя гаври. И не търся 3-чици и 5-чки. Затова слушам и колегите какво предлагат.

#10 OFFLINE   Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:
    Последно посещение: 12.12.2013 - 21:49ч.

Публикувано 05.12.2013 - 11:42ч.

Щом ти е на душа - взимай! Така както усещам нещата поне за 1 година напред ще ти дава точно това, което искаш. За тази цена мисля си заслужава. Какво може да стане в най-лошия случай? Няма да изгориш с цялата сума, това е сигурно. Аз така бях заделил за MG F/TF кабрио, със същата цел и ясна представа, че след мен трудно ще й се намери втори. Но парите отидоха за друго, по-важно от кефа ми, ама е друга история... :)
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#11 OFFLINE   barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 607 Мнения:

Публикувано 05.12.2013 - 17:08ч.

Истината е че сега е момента за покупка на такива коли, след 5 години или ще са леш или няма да се продават. Вече няма да видим 12-цилиндъра в производство за по-достъпните коли.

#12 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 05.12.2013 - 18:09ч.

Съмнявам се, че НЯКОГА ще видим толкова цилиндри в кола вече :) Затова и я обмислям. А 12 ми звучи много добре.

#13 OFFLINE   Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 314 Мнения:
    Последно посещение: Вчера, 17:55ч.

Публикувано 05.12.2013 - 21:11ч.

Според мен като дадеш газ и и чуеш звука , няма как да не я вземеш. Почти си навит ,трябва само да я покараш . Ама е хубаво преди да я купиш да я закачите да се види кое работи кое не... По мотора какво става ,дебитомери,сонди и т.н.
...Light up the darkness...

#14 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 05.12.2013 - 23:18ч.

Виж мнениетоNerven_Hamster написа на 05.12.2013 - 21:11ч. :

Според мен като дадеш газ и и чуеш звука , няма как да не я вземеш. Почти си навит ,трябва само да я покараш . Ама е хубаво преди да я купиш да я закачите да се види кое работи кое не... По мотора какво става ,дебитомери,сонди и т.н.
В Събота съм на оглед. Навил съм се много, още повече, че няма кеш за стария Вайпер, та ще се задоволя с това.

#15 OFFLINE   edimen

млад шофьор

• Потребител
  • 65 Мнения:
    Последно посещение: 20.04.2014 - 11:24ч.

Публикувано 06.12.2013 - 23:43ч.

Давай взимай! Днеска видях една много добре изглеждаща 750 L, очите ми останаха! Имаш ли парите да поддържаш ще останеш доволен от такава кола, няма как иначе. Само не ти препоръчвам да я джиткаш градско, че разхода е весел :mrgreen:

#16 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 07.12.2013 - 17:35ч.

Видях колата и се оказа пълната пародия. Значи джантите са обикновени, тоя е продал другите. Гумите са си пълен галош. АЙде бели кахъри дотук си казах. Такааа, сядам аз, седалката не работи да се намести. Викам си вече е тоя го сгащих за як пазарлък. Така, въртя ключа и... нищо. ОК, въртя пак... и нищо. Третия път размърдах скоростния лост и завъртях. Запали. Обаче след това като включих за тръгване и нищо. Давам газ, седи на място. Върнах и пак включих, колата тръгна. Завъртях, но някак не ми хареса как сменя предавките, риташе и беше шумна кутията. Опитах овърдрайв и нищо. В общи линии се отказах. След това само заради самия пазарлък гледах ГИ. Е такова нещо не бях виждал. То си беше обикновена газова уредба. Незнам как я бяха монтирали и как работи, аз лично не я видях да работи. А и пича вика колата е супер! И не ще и да пазари. Та продължавам търсенето на 750!

#17 OFFLINE   Merakliq

спазва правилата

• Потребител
  • 255 Мнения:
    Последно посещение: 18.04.2014 - 15:52ч.

Публикувано 08.12.2013 - 12:09ч.

http://nfs.mobile.bg...ls&slink=50eqyk това изглежда добре
http://nfs.mobile.bg...ls&slink=50eqyk
<p>Публикувано изображение</p>

#18 OFFLINE   barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 607 Мнения:

Публикувано 08.12.2013 - 14:52ч.

По описанието от теб тази кола не струва повече от 1500лв, защото ремонта на скоростите е Х сума, гуми, джанти.....
Такава кола се взима с безупречно състояние.
Успех с търсенето.
http://www.bmwpower-...p?f=46&t=346387

#19 OFFLINE   Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1178 Мнения:

Публикувано 08.12.2013 - 17:41ч.

Виж мнениетоbarty написа на 08.12.2013 - 14:52ч. :

По описанието от теб тази кола не струва повече от 1500лв, защото ремонта на скоростите е Х сума, гуми, джанти.....
Такава кола се взима с безупречно състояние.
Успех с търсенето.
http://www.bmwpower-...p?f=46&t=346387
Тоя пич нещо климатика не работел. Иначе мисля да я видя. Предложените по-горе, ще погледна и синята. Старозагорската е 740 без монитор. Не че е важен, но като ще давам пари, нека си има всичко. Предстои гледане :) Благодаря Ви, колеги.

#20 OFFLINE   Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:
    Последно посещение: 12.12.2013 - 21:49ч.

Публикувано 08.12.2013 - 17:45ч.

Евентуално може да се пази някоя 750-ца из оказионите или да е на някой вносител. Между другото колегата Assassin има тук-там познати по посолства и изобщо хора, които карат подобен род лимузини, ако попадне нещо....

Иначе БМВ форума си е най-сигурния източник. Между другото защо не се огледаш за W140, май каза че си имал такава, но все пак си е класа. :) W126 пък ми е може би любимата лимузина от висок клас, даже вчера мернах една спряла на живо и ми останаха очите, чак щях да блъсна Берлингото в тоя пред мене :D
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

Здравейте, вие използвате Tuning.bg като гост!
Ако желаете да използвате пълните възможности на форума е нужно да се регистрирате.
РЕГИСТРАЦИЯТА Е БЪРЗА И ЛЕСНА!

Вход

• Вход в Tuning.bg:  
NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.