IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

Търся мнения преди закупуване

• Не можете да пишете в тази тема
26 отговора на тази тема

#1 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 08:51 AM

Здравейте, колеги, значи ми се завъртяха едни схеми и реших да взема една кола. Въпросната е тази: http://www.cars.bg/c355304 Искам от Вас мнения за този модел и мотор. Какви са силните и слабите страни, цени на обслужване на мотора и т.н. Карал съм 728 от същото поколение и бях доволен, за 3 месеца никакви ядове нямах, но го продадох на хубави пари. Затова и искам мнения от хора с по-дълги наблюдения върху модела. Как са ламарините, гумените елементи и т.н. Благодаря Ви предварително. БМВ феновете - Вие сте!

#2 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 716 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 11:41 AM

Доколкото съм чел из БМВ форума, монтажа и работата на ГИ на 12-цилиндров мотор е изключително трудно, най-вече защото не се предлагали готови комплекти за 12-цилиндъра. Най-вероятно е някакъв микс, правен тук и трябва повишено внимание.
Ако ГИ е монтирано в чужбина, провери коя марка и модел е, да не се окаже че няма поддръжка тук и при евентуален проблем да няма кой да я диагностира.

По принцип този мотор е здрав но няма нищо общо с другите 6-таци и 8-маци, труден е за ремонт, лаком, тежък....не е от най-добрите решения при покупка втора ръка.

Масово се препоръчва М62, който е 4.4 и е 8-мак.

Аз мога да помогна с тази информация. Аз лично не бих погледнал такава кола, тежка, лакома, с две думи голям чеп.

Този пост е редактиран от barty: 04 December 2013 - 11:42 AM

• Xitap харесва това
Продавам нов апартамент в София

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 12:04 PM

4.4 е 740, но аз търся този мотор - големия. Уредбата е била Prince, по телефона това каза, и аз първо попитах каква марка е. Ако желая, мога да заменя управляващия комп. с такъв на Фобос според продавача. Но това по-нататък. Колата ще се ползва за зимата само, кабриолета не искам да го разхождам. Или ще се кара като цяло по-рядко. Барти, благодаря за мнението! Други?

#4 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 01:26 PM

Според мен ако ще се ползва зимата няма никакъв смисъл от претежко БМВ ,7 ма серия с 12цилиндров мотор. Но всеки си избира . Иначе съм чувал че са много здрави машини този модел. За обслужване и части - цените не са малки но с определени отстъпки ще ги докараш.
...Light up the darkness...

#5 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 02:43 PM

Отлично, други мнения? Иначе и аз чувам са адски здрави и не толкова тежки колкото конкурента от тези им години - W140. Ще се кара и извънградско. А не че през другите сезони няма да я въртя, просто основно ще е зимата. Черока отиде за жената и затова.

#6 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 716 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 06:40 PM

Това, което ме притеснява, освен че лапа много и е тегаво за ремонти, е изключително трудната препродажба. Рискуваш да си и последен собственик.
Трудно се намира инфо от първа ръка, малко са собствениците на такъв звяр. Още по-малко са словохотливите.
Има една тема в БМВ форума за един колега, взел 750 и в последствие му слагаше 2.8, но филма е голям. Неможеше да я гледа.....

#7 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 04 December 2013 - 09:27 PM

Това, което ме притеснява, освен че лапа много и е тегаво за ремонти, е изключително трудната препродажба. Рискуваш да си и последен собственик.
Трудно се намира инфо от първа ръка, малко са собствениците на такъв звяр. Още по-малко са словохотливите.
Има една тема в БМВ форума за един колега, взел 750 и в последствие му слагаше 2.8, но филма е голям. Неможеше да я гледа.....

Прав си, че е почти непродаваема, но аз винаги такива коли съм имал :) И всичките отиват като реша да вземам друга при баща ми. Той ги върти малко и им намира пазар. 1 отиде за реквизит на Непобедимите, 2 за Сирия, и няколко в морга. Даже гледам още продават за едната частите. В общи линии и това БМВ ще последва подобна съдба, ако го взема. Или ще се възроди за шоута само. Колегите ги призовавам да се включат, имаше няколко яростни БМВ-иста!

#8 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 716 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 05:04 AM

А, така става. Виж, явно си го решил, но ти трябва морална подкрепа :mrgreen: Така че давай, взимай я и си прави кефа

#9 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 07:56 AM

А, така става. Виж, явно си го решил, но ти трябва морална подкрепа :mrgreen: Така че давай, взимай я и си прави кефа

А, не бе, може и 760 примерно, или 740, 735... въпроса е, че искам това купе с достатъчно мощен мотор да мога да си правя гаври. И не търся 3-чици и 5-чки. Затова слушам и колегите какво предлагат.

#10 Hell.S.D.

примерен шофьор

• Потребител
  • 473 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 09:42 AM

Щом ти е на душа - взимай! Така както усещам нещата поне за 1 година напред ще ти дава точно това, което искаш. За тази цена мисля си заслужава. Какво може да стане в най-лошия случай? Няма да изгориш с цялата сума, това е сигурно. Аз така бях заделил за MG F/TF кабрио, със същата цел и ясна представа, че след мен трудно ще й се намери втори. Но парите отидоха за друго, по-важно от кефа ми, ама е друга история... :)
<p><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\"><span style=\"font-family: arial, helvetica, sans-serif;\">2004 Nissan X-Trail 2.2Di 136hp<br /></span>2008 Citroen Berlingo 1.4i Multispace&nbsp;</span><br /><span style=\"font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif;\">2005 Honda CBR 600RR&nbsp;</span></p>

#11 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 716 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 03:08 PM

Истината е че сега е момента за покупка на такива коли, след 5 години или ще са леш или няма да се продават. Вече няма да видим 12-цилиндъра в производство за по-достъпните коли.

#12 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 04:09 PM

Съмнявам се, че НЯКОГА ще видим толкова цилиндри в кола вече :) Затова и я обмислям. А 12 ми звучи много добре.

#13 Nerven_Hamster

примерен шофьор

• Потребител
  • 318 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 07:11 PM

Според мен като дадеш газ и и чуеш звука , няма как да не я вземеш. Почти си навит ,трябва само да я покараш . Ама е хубаво преди да я купиш да я закачите да се види кое работи кое не... По мотора какво става ,дебитомери,сонди и т.н.
...Light up the darkness...

#14 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,494 Мнения:

Публикувано 05 December 2013 - 09:18 PM

Според мен като дадеш газ и и чуеш звука , няма как да не я вземеш. Почти си навит ,трябва само да я покараш . Ама е хубаво преди да я купиш да я закачите да се види кое работи кое не... По мотора какво става ,дебитомери,сонди и т.н.

В Събота съм на оглед. Навил съм се много, още повече, че няма кеш за стария Вайпер, та ще се задоволя с това.

#15 edimen

млад шофьор

• Потребител
  • 65 Мнения:

Публикувано 06 December 2013 - 09:43 PM

Давай взимай! Днеска видях една много добре изглеждаща 750 L, очите ми останаха! Имаш ли парите да поддържаш ще останеш доволен от такава кола, няма как иначе. Само не ти препоръчвам да я джиткаш градско, че разхода е весел :mrgreen:

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.