IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

SAAB

• Не можете да пишете в тази тема
3 отговора на тази тема

#1 gelermoto

опитен шофьор

• Потребител
  • 107 Мнения:

Публикувано 05 February 2014 - 08:04 PM

Има ли някой който е имал такъв автомобил независимо от модела?Искам да знам как е като комфорт,здравина,возия,подръжка,за икономичноста е ясно че не е:):)

#2 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 05 February 2014 - 09:03 PM

Кой модел по-конкретно?
Погледни форума на СААБ.
Като цяло здрави коли,за съжаление кофти маркетинг,мениджмънт и т.н докараха марката до фалит...
Дизелите са им съвместна разработка с Опел /Фиат и са доста добри. Бензинките са им много сила , особено 2.3литровия 4 цилиндров,имат и двулитров с турбо/без турбо. Комфорта е на доста високо ниво.Частите не са скъпи,но за някои едрогабаритни части може да чакаш. В Перник май имаше една огромна морга за Саабчета. В Бг има няколко разбирачи от марката,на които може да се довериш,че ще я обслужат и т.н. Най -големия минус е,че ако решиш да я продаваш,може да се забави процеса с години...
Има Саабчета ,които се продават от 4-5 години форумни,тръгват от 20 к лв,в момента по 5-6 к може да се намерят.
По мои наблюдения собствениците на Сааб или купуват друг Сааб,или Волво,също така и обратния процес е популярен. :D
Няма да сбъркаш с покупка на самолетче. ;)

Този пост е редактиран от midjees: 05 February 2014 - 09:08 PM

• NORDIC харесва това

#3 gelermoto

опитен шофьор

• Потребител
  • 107 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 05:22 AM

Кой модел по-конкретно?
Погледни форума на СААБ.
Като цяло здрави коли,за съжаление кофти маркетинг,мениджмънт и т.н докараха марката до фалит...
Дизелите са им съвместна разработка с Опел /Фиат и са доста добри. Бензинките са им много сила , особено 2.3литровия 4 цилиндров,имат и двулитров с турбо/без турбо. Комфорта е на доста високо ниво.Частите не са скъпи,но за някои едрогабаритни части може да чакаш. В Перник май имаше една огромна морга за Саабчета. В Бг има няколко разбирачи от марката,на които може да се довериш,че ще я обслужат и т.н. Най -големия минус е,че ако решиш да я продаваш,може да се забави процеса с години...
Има Саабчета ,които се продават от 4-5 години форумни,тръгват от 20 к лв,в момента по 5-6 к може да се намерят.
По мои наблюдения собствениците на Сааб или купуват друг Сааб,или Волво,също така и обратния процес е популярен. :D
Няма да сбъркаш с покупка на самолетче. ;)

9-3 9-5 моделите ме интересуват около 98-2002г. чудех се и за 9000 модела нищо че е малко старичък

#4 Vendetta

Авто Джигит

• Потребител
  • 4,812 Мнения:

Публикувано 17 May 2015 - 09:25 PM

Който не е карал Сааб, не знае колко хубава кола е. Имал съм два броя, единия беше 9000сд, като на него имам малко километри, а другия беше 900се, като на него имам към 50к пробег. Имал съм над 30 лични автомобила и този ми е оставил много добри впечетления. 900 NG е предшественик на 9-3, който те интересува и имат доста взаимно заменяеми части, така, че поддръжката е сходна. Моя 900 беше с хуления от много фенове 2.5 24в мотор, познат от Вектра А и Калибра, само, че при мен се държа страхотно, с прекрасен градски разход от 10/100 в София, чудесна максимална скорост ~240-250км/ч, уникално управление и поведение на пътя. Не съм карал кола в този клас, и изобщо в клас до 10000лв с толкова хубава курмилна рейка и толкова добро фабрично окачване, стои стабилно при високи скорости, не уморява при дълъг път.. Абе колата е един път. Като поддръжка най-близката до нея кола като окачване е Вектра Б, като цените по компонентите от ходовата част и окачването са смешни, единствено носача е в комплект с шарнир и е малко над 100лв, или поне преди 4 години беше така. Спирачките са 300мм отпред и спира идиотски.Трудно ще потрошиш окачването на такава кола, изключително идиотоустоичиви са, изкарва в пъти живота на окачването на всяко Е46 или ц класа, повечето мотори са с верига и също са много здрави. Купето е поцинковано и не гние, а ако някой те удари - лошо за него, колата е супер твърда... Като цяло моя съвет е, ако искаш Сааб за около 3000лв, можеш да си купиш 9-3 2.0турбо, като това е идеалния избор, лесно става 250коня и се държи уникално. Не се подлъгвай по евтините обяви за аеро варианти - поддръжката там е почти два пъти по-висока.
Успех!
<h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\"><span class=\"messageBody\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:3}\"><span class=\"userContent\"><br /></span></span></h5> <h5 class=\"uiStreamMessage userContentWrapper\" data-ft=\"{&quot;type&quot;:1,&quot;tn&quot;:&quot;K&quot;}\">&nbsp;</h5>

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.