IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Мнения за Volvo S40, 2.0D или 1.6D след 2004г.

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,679 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 10:15 AM

Здравейте Колеги,

Моля, за вашите впечатления или преки наблюдения за надеждността на двигателя, ходовата част и поддръжката, за автомобил Volvo S40, 2.0D или 1.6D!
Колебая се за избор между такова Волво или ФВ Пасат 2.0 TDI след 2005г.

Да, то за Вас и лайната са по-вкусни от хайвера! Въпрос на вкус...
То и да ебеш животни е въпрос на вкус...
Да си педераст...
Всичко е въпрос на вкус.... :D

Наличие турбонадува: Турбонаддув

#2 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 12:05 PM

Здравей.колега!
При директно сравнение Пасата ще ти е доста по-широк,Volvo - то е в класа на голф. Вече за двигатели според мен на Волвото ще е по-здраво,първите 2.0ТДи са доста проблемни. То всъщност 1.6 и 2.0 на Волво са съвместна разработка на Мазда ,Пежо и Волво,като всеки е настроен различно и трансмисиите на Волво са доста по-здрави. Колко ти е бюджета,ако не е тайна?
Обслужването е следното: около 1400-500 лв е всичко в Мотопфое,като ангренаж се сменя на 240 000 км и въпреки това скъсан ремък е изключителни рядко явление въобще при марката Волво.
Проблем може да се яви маховик,турбините са издръжливи. По принцип ако намериш такова Волво с D5 мотор със сигурност доста ще се израдваш. :)
Имат също 2.4 със 170 коня,5 цилиндров,който много лесно понася газчица и там не се занимаваш с турбини,махала и дрън дрън.
Ако те интересува нещо по-конкретно,питай.

#3 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,679 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 01:44 PM

Благодаря!Да разбирам ли, че този мотор на Волво е по-надежден от този на Пасата?Аз съм малко пристрастен към Пасата, защото имах 8г Пасат 5 1.8Т и сам изключитлно доволен от към поддръжка.

Да си педераст...

#4 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 03:31 PM

Зависи от конкретния автомобил. Предимството на Волвото е в това ,че е Common rail система,докато VW е ПД от тези години,чак 2008 е CR .През периода 2004 - 2007 смятам,че двигателя на Волвото е по-разумния избор,а и върви доста приятно.Като цяло са по-безпроблемни от този период. Волвото ,ако направиш една диагностика в Мотопфое или в Студентски град при Ники (ако искаш на ЛС координати,може да дойде с теб дори и на място да се провери,стига да е свободен) няма да имаш грижи. Вероятно цените за части за двата автомобила ще са еднакви ,части има и не са толкова скъпи. Лошо е ,ако на Волвото се счупи някой модул (почти невъзможно) ,купуваш и обучение на модула само в Мотопфое,ако е късмет може и при някой друг гуру за доста по-малко пари.
Също така в Мотопфое могат да ти съдействат за информация на конкретния екземпляр - как е обслужван,на колко км последно е влизал при дилъра и т.н.

Този Пасат ,който си имал за съжаление няма да има нищо общо като цена с новия,предполагам си на ясно.

Този пост е редактиран от midjees: 06 February 2014 - 03:31 PM

#5 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,679 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 05:12 PM

Точно поддръжката ме притеснява при Пасата.Мой приятел имаше ауди а6 2006г 2.0тди 140к.с.Ремонтира нещо по турбото, незнам точно какво, нафтова помпа гръмна, а това си е скъпо или е така понеже е ауди.Знам ли и аз!Ще събирам впечатления, пък ще видим накрая!

Да си педераст...

#6 midjees

млад шофьор

• Потребител
  • 85 Мнения:

Публикувано 06 February 2014 - 09:00 PM

Сега се сетих ,приятел имаше а3 с такъв мотор ,само че КР и 2 години нищо не пипна,но я взе за 25 000лв.
Имаше във форума едно S40 беше на 200к мили ,човека го продаде и беше в много добро здраве (това ест с английски горива и консумативи :D) . Ако е експлоатирана добре, около 300к някъде се очаква да започват сериозните проблеми.
Проблеми с помпа трудно ще имаш,във форума на Волво няма много оплаквания от модела и някакви изявени слаби места. То от 1 седмица форума на Волво го няма,че се е сринал сървъра и възстановяват файлове и т.н.
Има разни неща писани,но повечето проблеми са от "кадърни" майстори.
(не че има чак толкова много собственици 30-40 пишат).

Ходи,разгледай някое регистрирано,ако ти хареса на каране,няма какво да го мислиш. Но да знаеш,че е доста по-тясна от Пасата.

Aко искаш съдействие за София ,търси Ники - до момента няма оплаквания от него,и аз съм му ползвал услугите,макар и по интернет,но помогна :D

#7 merakliata

Баровец

• Модератор
  • 13,679 Мнения:

Публикувано 07 February 2014 - 07:56 AM

Ок, мерси колега!Със сигурност ще направя тест драйв, най-малкото за да му видя возията.

Да си педераст...

#8 SpyZip

Без стаж

• Потребител
  • 3 Мнения:

Публикувано 16 April 2014 - 09:32 AM

Здравей,

Аз имам Volvo S40 2.0d 2005, за 3 години каране не съм пипнал нищо по колата, само обслужвам и карам. Но мойта е на реални километри от МотоПфое не е някоя италиянка на милиони километри :)

Аз не смятам, че отстъпва по нещо на пасата, а като дизайн лично според мен е доста по-добре :)

Аз съм с чип, спортен филтър, без FAP, без EGR, леки подобрения по изпускателната система. Би трябвало да е около 170-180кс и над 400нютона, вървенето е сериозно, а разхода е смешен :) Цена качество е оптимална, не е GTI или WRX все пак ... :)
Ако си намериш S40 D5 185кс фабрично с леки подобрения си на 250кс ...

Този пост е редактиран от SpyZip: 16 April 2014 - 09:34 AM

Volvo

#9 TheIsco

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 02 March 2018 - 12:37 PM

Изграждане на цялостни системи за мълниезащита Варна от Mylniezashtita.eu, както и контрол и поддръжка. Изработка на токоотводи и заземителни инсталации, както и дефектно-токови защити. Съвременни технологични решения и намиране на най-добрите варианти за предпазване от мълнии, според типа строителство, геометрията на покрива и площта.

Този пост е редактиран от TheIsco: 04 February 2019 - 12:35 PM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.