IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Проект голф 2 1.8Кр.

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 Digitekkkkk

млад шофьор

• Потребител
  • 96 Мнения:

Публикувано 16 February 2014 - 02:25 PM

Добър ден колеги реших да започна нов проект не е нищо кои знае какво но все пак не го правя с цел за състезания а просто да си имам музика :)

Плеъра ще бъде Pioneer deh 4000ub
Уислвателя Hifonics Zeus Z-6400il 2x400w го дават
Басовете ще бъдат 2х12 Boshmann 122xpro

Още незнам какви литри трябва да е кутията мисля да я направя на 35хз много бошмани съм имал и в кутия с настройка 35 хз свирят най добре според мен ако може помогнете за литрите на кутията мислех нещо от сорта по 55-60 литра на говорител но все пак има хора който са по добре запознати ако може кажете мнения :)

#2 sas_88

спазва правилата

• Потребител
  • 225 Мнения:

Публикувано 18 February 2014 - 09:13 PM

А освен бас, музика ще се слуша ли в колата?

#3 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 19 February 2014 - 07:42 AM

То и колко бас ще има не е много ясно...колега не искам да ти попарвам ентусиазма, ама усилвателя ти докарва по скоро 2*210W отколкото 2*400W...а басовете спокойно си държат 300-400W. Т.е. с този усилвател дори няма да измъкнеш това което могат...Справка за усилвателя тук:

http://amp-performan...Zeus-Z6400.html

В тоя форум па как не разбрахте, че "музика" значи - оСЛИВАтел + туба/луфер/каса/бидон и кабели 2 квадрата :mrgreen:

Този пост е редактиран от lenin89: 19 February 2014 - 07:43 AM

Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#4 lubomirR

опитен шофьор

• Потребител
  • 121 Мнения:

Публикувано 19 February 2014 - 04:26 PM

То и колко бас ще има не е много ясно...колега не искам да ти попарвам ентусиазма, ама усилвателя ти докарва по скоро 2*210W отколкото 2*400W...а басовете спокойно си държат 300-400W. Т.е. с този усилвател дори няма да измъкнеш това което могат...Справка за усилвателя тук:

http://amp-performan...Zeus-Z6400.html

В тоя форум па как не разбрахте, че "музика" значи - оСЛИВАтел + туба/луфер/каса/бидон и кабели 2 квадрата :mrgreen:

Няма нужда от подигравки! Който с колкото средства разполага. Важното е желание да има.
  • Saab99 харесва това

#5 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 19 February 2014 - 05:07 PM

Колега, тук визираме абсолютно различни неща...аз говоря за аудио-култура, манталитет и информираност...от много време се опитвам на всеки около мен да набия в главата, че музика не значи - усилвател + бас...обаче явно хумора ми е язвителен за някои потребители. :fear:

Каква музика е това, айде обясни, ако искаш и с подигравки...значи влагаме 500лв в честотния диапазон 20-120 херца, обаче останалите 120 - 22 000 херца, да ги ядат идиотите като мен и останалите колеги...там нищо...егати и културата...ей затова ще си летят гъзетата с "голфовете и бмв-тата" с пуснати прозорци, от които чуваш само "туп цссссс цсссс сссссс туп дум дууууууум"...това са ни великите проекти...4 каналка - баса на бридж и елипси на кУрата :kill_m:

Вместо да се преосмисли бюджета и да се сложи един бас като хората, захранен както подобава, да се дадат условията за да се разгърне на макс, се бухат говорители и усилватели със съмнителни/неверни или въобще липсващи данни и параметри...ей така се прави музика...да, това е тема достойна за проект в нета... :-? :bye:

На всичкото отгоре има една важна темичка, закачена най-отгоре в раздела и написана с главни букви, обаче чукча не чете, чукча пише...
ИЗИСКВАНИЯ за пускане на тема в този раздел

Искренно се извинявам на автора на темата за спама, ама малко да преосмисли нещата, защото както е тръгнало, такава музика ще стане, че не ми се говори...въпросът за мен НИКОГА не е бил в парите, защото съм помагал, както и на мен са ми помагали, независимо от средствата отделени за това хоби и начинание...и точно когато парите са кът, още повече трябва да се ползва онова сивото вещество горе на раменете дето стой закачено...инак само ще си вадим ушната кал с музика тип "тъп сиии, тъпси тъп сииии цсссс"... :death:

Така че нека автора си постави реално постижима според бюджета му цел, а не просто да буха техника...тогава ще се заформи дискусия и ще има реален ефект и полза от форума и темата ;)

Без лоши чувства към никого, поздрави ! :)

Този пост е редактиран от lenin89: 19 February 2014 - 05:10 PM

Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#6 presko79

примерен шофьор

• Потребител
  • 494 Мнения:

Публикувано 20 February 2014 - 08:21 PM

Аз като плагиат да добавя,Хайфонкса ,мисля не е крайно лошо стъпало .Даже и съм чувал такава машинка.Пайнера и той добър ,ма защо Бошман-и. Ако въпроса е в парите виж някой 2-ра ръка бас ,
Мисля ,че двунамотков 12 инчов от кадърна марка ,ще свирне по добре от 2 броя Лукасман.
<p>Диагностиката не е гледане на телевизия</p>

#7 marcho1991

опитен шофьор

• Потребител
  • 131 Мнения:

Публикувано 20 February 2014 - 10:40 PM

Стига сте убивали желанието на човека. Аз съм слушал добри системи с не толкова качествени компоненти. Пък и всеки си има вкус. Аз предпочитам мощта отколкото качеството. Ще следя с интерес темата.
РОВЕР КЛУБ БЪЛГАРИЯ

#8 Kensound

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,705 Мнения:

Публикувано 21 February 2014 - 08:48 AM

Колегата lenin89 е прав за много от нещата написани от него,като на моменти е малко краен в което няма лошо.
От друга страна всеки е почнал/в това число и аз/ от съб+усилвател за 100лв двете/ако може и да разцепи колата/ :)
С течение на времето всеки сам решава дали да задълбава в тази сфера или да си остане на ниво ''туп цсс туп цссссс'' както стана нарицателно вече.Аудио културата за която стана въпрос се гради с години,ИНТЕРЕС към материята и много потрошени левчета.Лично аз за годините занимаващ се с кар аудио/чисто любителско/ от 2002-2003год. ако събера парите потрошени за всевъзможни боклуци,сигурно съм хвърлил пари като за една доста сносна аудио система ако бъде събрана към монета.
Мисълта ми беше,че ако не бях минал през този етап нямаше да различаваш боклука от истинското,'луфера'' от субуфера,и баскасата от касата за ценности:)...нямаше да мога да оценя това което слушам и направих в сегашната ми талига.
Просто трябва да се мине според мен през този етап за да си изградиш някакво мнение,слух,претенций тн.

Така,че успех на колегата с каквото можем ще помагаме.
<p>Head unit:Pioneer Deh-80prs(active),Front line 3-way:DLS R6,Ground Zero GZP60SQ,HI-VI Research T28,Amplifier:Helix DB2,Helix DB5</p>

#9 Prunov

нов шофьор

• Потребител
  • 18 Мнения:

Публикувано 10 August 2014 - 12:13 PM

EEEEEEEEE СКУКА
ТЬКМО СЕ ЗАРАДВАХ НА ХУБАВА ТЕМА ДА ПРОЧЕТА ЗА ИСТИНАТА НО УВИ НЕ СЕ ПИШЕ ВЕЧЕ
АЗ ПРЕДЛАГАМ ДА СМЕНИМ МУЗИКАЛНИЯ СУФТУЕР В ПЕРНИК И ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ НЕЩАТА ЗА МУЗИКА В ГОЛФУУ
ТРЯБВА ДА ИМА ОТ ВСИЧКО ПО МАЛКО

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.