IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

iago's Golf mk3 ABF vs. Megane sport 225hp (2.0 turbo)

• Не можете да пишете в тази тема
260 отговора на тази тема

#226 chris_barnes

млад шофьор

• Потребител
  • 59 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 01:10 PM

Сега звука е малко по-различен, смених крайното гърне :D Хаха, абе голям е кеф като ревне, има адреналин :D
Публикувано изображение

#227 Marine

професионален шофьор

• Потребител
  • 605 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 01:14 PM

Сега звука е малко по-различен, смених крайното гърне :D Хаха, абе голям е кеф като ревне, има адреналин :D

А има ли оглушали или бременни с изтекли води...? :lol2: :lol2:

Този пост е редактиран от Marine: 31 May 2014 - 01:14 PM

А за колко "голям рацер" съм...

- най-големия :champ: :lol1: ->

Известна ли ти е загубата от маховик до мотор?

имам някакъв странен проблем сега, като почнаха поледиците. Алфата, ама никак не върви...Като дам газ оборотите хвърчат към червеното, а колата не се изтрелва хич, все едно нямам турбо.

Пълна излагация Наистина има 6-а....Карам я година и косур и сега го осъзнавам. За какъв чеп ми пише на лоста до 5-а само и задна...

#228 Varelq

спазва правилата

• Потребител
  • 272 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 07:02 PM

В един ден като ходих да меря аз пред мен премериха Голф 3 АБФ изкара 114 коня, след него Голф 4 1.8Т 115 коня, моята Мазда МХ6 127 коня ( по спецификация е 165) и едно мицубиши еклипс 2002-ра на мой приятел 2.4 мотор 118 на дино, като 149 е по каталог. За голфовете не мога да кажа в какво състояние са, работеха добре, 3-ката позамисира на масло. Маздата и мицубишито в отлично здраве.
P.P.S.

#229 ICI

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,871 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 09:22 PM

Тази година съм замислил в един ден да меря в Хеед и после в Оувърдрайв ли там където има друго дино, което пък било като русенското дино, че да мога да твърдя каквото и да било.

Русенското дино е като Пловдивското, и двете показват еднакво, в София са други марки.

#230 Varelq

спазва правилата

• Потребител
  • 272 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 09:45 PM

Ще се ходи в Руси тогаз... така кат гледам :)
P.P.S.

#231 Marine

професионален шофьор

• Потребител
  • 605 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 09:50 PM

В един ден като ходих да меря аз пред мен премериха Голф 3 АБФ изкара 114 коня, след него Голф 4 1.8Т 115 коня, моята Мазда МХ6 127 коня ( по спецификация е 165) и едно мицубиши еклипс 2002-ра на мой приятел 2.4 мотор 118 на дино, като 149 е по каталог. За голфовете не мога да кажа в какво състояние са, работеха добре, 3-ката позамисира на масло. Маздата и мицубишито в отлично здраве.

Голф 5 2.0ТДИ 140коня стоков, т.е. преди да му се сложи чип даде 116 на колела, след чипа даде 141 или 143 ако не ме лъже паметта... :dknow:

имам някакъв странен проблем сега, като почнаха поледиците. Алфата, ама никак не върви...Като дам газ оборотите хвърчат към червеното, а колата не се изтрелва хич, все едно нямам турбо.

Пълна излагация Наистина има 6-а....Карам я година и косур и сега го осъзнавам. За какъв чеп ми пише на лоста до 5-а само и задна...

#232 murdera

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,814 Мнения:

Публикувано 31 May 2014 - 10:51 PM

интересно.... тва са почти 30% загуби , което ми се струва нереално.... по тая проста сметка излиза , че волвото тряаа да е около 225 к.с. Аз за тва мразя тея дина за смятане на каквото и да е било,освен за преди/след или настройка.....
  • jerry харесва това
[(__)____\H/____/(__)]

#233 teror1sta

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,297 Мнения:

Публикувано 01 June 2014 - 06:51 AM

Що да са много загубите? Просто двигателите не са толкова , колкото трябва. VTI-ката нали и тя е към 127 коня на таркалата (че и по-малко).
No one lives forever !!!
" if in doubt , flat out " - Colin McRae

#234 Varelq

спазва правилата

• Потребител
  • 272 Мнения:

Публикувано 01 June 2014 - 10:13 AM

Ще цитирам от другата тема:

Не аз, а ти ми прочети още веднъж поста. По твоите сметки, за да извади АБФ-а 150 к.с. на мотор, загубите са 30%.. щото 114 к.с. колела + 30% дава малко под 150.. 20% са 13х коня.

Я пак...

x-30%x=114
x-0.3x=114
0.7x=114
x=114/0.7
x=162.85 hp

x-20%x=114
x-0.2x-114
0.8x=114
x=114/0.8
x=142.5 hp

Не забравяй загубите в коя посока са - от мотора към полуоските, а не обратното.

P.P.S.

#235 Marine

професионален шофьор

• Потребител
  • 605 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 08:44 PM

Като гледам Волвото,собственика голям ентусиаст,но на думи и хартии.

Батьо, язък че си си продал курника (спортиста) иначе нагледно щях да ти демонстрирам какъв съм ентусиаст, но преди това щеше да се наложи да отскочиш до някой ловен магазин за някое бинокълче, за да не губиш визуална връзка със задния ми номер след 170-80 :w00t: :w00t: Написах ти и в твойта комедийна темичка...изкарвай я тая тракаща 330ка на един старт 50-220 може и некой лев да сложим, нали си баровец... Ако няа да я изкарваш те искам по-нисичък от тревичката, чат ли си?!

Този пост е редактиран от Marine: 03 June 2014 - 08:44 PM

• jerry харесва това

#236 Marine

професионален шофьор

• Потребител
  • 605 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 09:11 PM

Викам да ти спретна едно показно утре по обед.Гледам си с дърта кочина,та ще те отнеса лесно.В 12.00 те чакам на караулката на 1-ви километър на Тракия.Да те видим колко вървиш.

Утре в 12часа на обяд няма как да ми направиш показно щот съм на работа, но виж вечерта след 21:00 съм отворен за всякакви показни и да ти кажа тук тези работи ги правим на Бояна...или на теб ще ти трябва половин магистрала да вдигнеш 200+ с тоя тракалник?!

#237 mityo.

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,892 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 09:11 PM

Тоя всеки пост му е за бисерите.....
Мисля е крайно време някой модератор да ни отърве от шизофрена...
<p>

А впечатленията, които аз добих от GTR, от неговия пост....ами нищо не добих освен..... <br /> Много върви, малко ръмжи, ще ровя в настройките. Па рови си, щом те влече...Кому са нужни беглите впечатления на някакъв младеж. На мене ми звучи като- снощи ебах, ноо яко беше опитайте и вие. <br /> :

</p>

#238 iago

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,258 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 09:20 PM

Бухахаха, ше колабирам от смях. Къв модератор да ни отърва бе? Кво ше правим в тая дъждовна есен, ский кво е яко да си имаме шут.

#239 mityo.

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,892 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 09:25 PM

Не съм съгласен че е шут, щото шут е човек който осъзнава какво пише и го прави с цел. Тоя бунак е с явни психични отклонения и то дори не е забавно да го обиждаш щото не мое се защити и все едно обиждаш малко дете! Траа го посетят специализираните служби, да му слагат дългоръката ризка и така....
<p>

А впечатленията, които аз добих от GTR, от неговия пост....ами нищо не добих освен..... <br /> Много върви, малко ръмжи, ще ровя в настройките. Па рови си, щом те влече...Кому са нужни беглите впечатления на някакъв младеж. На мене ми звучи като- снощи ебах, ноо яко беше опитайте и вие. <br /> :

</p>

#240 mityo.

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,892 Мнения:

Публикувано 03 June 2014 - 09:28 PM

Лошото е че сере във всички теми от раздела и то само неадекватни постове. Скоро ше отлети като кондор ама да видим......
<p>

</p>

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.