IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Колко пъти сте карали пияни?

• Не можете да пишете в тази тема
239 отговора на тази тема

#226 Riddim

опитен шофьор

• Потребител
  • 148 Мнения:

Публикувано 26 April 2011 - 07:20 PM

Всяка вечер карам на бира(500) и половина...Чувствам се добре , дрегера показва всичко 6 .
Обаче ако ще се пие повече или заебавам колата ако съм с нея или по добрия вариант отивам с такси.

#227 peppu

Батман

• Потребител
  • 754 Мнения:

Публикувано 26 April 2011 - 07:35 PM

Мразя да се пие и шофира! Точно поради тази причина никога през живота си не съм употребявал алкохол, когато трябва да шофирам!

#228 Del

musclehead

• Модератор
  • 5,042 Мнения:

Публикувано 30 April 2011 - 01:06 PM

Човек трябва да е принципен - алкохол + кола НИКОГА!
<p>Публикувано изображение</p>

#229 Compare

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 04 May 2012 - 08:45 AM

Да карал съм пиян колата един път за щастие/не щастие ме спряха за проверка, дрегера си показа, преспах в полицията, 6 месеца без книжка, 3 години условна ,страшно много бюджетразход.

По принцип не пия алкохол и да карам но ......
В случая ако имаше танк и него щях да подкарам. :bruce_lee: :busted:

#230 gelen4o

примерен шофьор

• Потребител
  • 304 Мнения:

Публикувано 04 May 2012 - 02:19 PM

Много праведници в тази тема или люде, които са карали пийнали, ама само един път. Не го казвам подигравателно, просто констатирам :)
Макар и да не се гордея, имам богат опит с пиенето и карането. Допреди 2-3 години редовно се качвах на колата приятно почерпен, не пиян на талпа, но определено почерпен. Така откатко взех книжка, демек 2 години съм ги правил тия номера.
Мерак ми беше да съм навсякъде с колата, пък и ми се пиеше. Да не говорим, че и бензинът беше под 2 лева килото, та играех ролята на такси. Хайде бира с този, хайде бира с онзи, я едно малко уиски, кръчми, дискотеки и тн. Хиляди пъти са ме спирали за проверка. Не са ме надушвали, а и пари никога не съм бутал. Не мога да кажа, че куките не са си вършили работата, просто явно съм изглеждал "надежден" или винаги съм имал късмет. Много пъти съм карал и чужди коли, защото съм в по-добро състояние от собствениците им.
Сега не си ги позволявам тези своеволия. Позволявам си да изпия 2 бири, защото си знам организма. Главно вися на чайове и фрапета по кафетата. Не се радвам на уискитата както преди. Хич не ми е приятно да оставям колата от единия край на София в другия и после да взимам такси до 3та точка, ама така най-добре. Хора не съм газил, но беше най-добре да спра с пиенето преди наистина да сгазя някой. Пък и както с всяко нещо, практикувайки карането пийнал, постоянно вдигаш летвата, та не знаеш къде ще му излезе края.
Въобще не оставайте с впечатлението, че вече не пия. Квася си се за световно, като има мегдан, но човек трябва да си поставя някакви граници.
Преди да започнете да руптаете и да ме пращате по затворите се замислете, колко от писалите по темата действително са карали само 1 път под въздействието на алкохол или въобще не карат пили ? 30% от 12 страници - може би ! Хич не се гордея, но не се и срамувам :)
Наблюдавам следната тенденция: тези които ме храниха преди, сега започнаха да ги правят тия номера. Уж да се обадят на drink & drive, пък си тръгват с колите от дискотеката.

Този пост е редактиран от gelen4o: 04 May 2012 - 03:20 PM

Какво е любовта - 2 сърца влюбени и 2 чифта гащи захвърлени...сърце не търся, само още един чифт гащи :D

#231 4и4о ман4о

спазва правилата

• Потребител
  • 299 Мнения:

Публикувано 05 May 2012 - 03:48 PM

мноооого рядко на една бира-изключение даже,а твърд алкохол почти не пия
diesel power forever
ПКБ

#232 exotique

професионален шофьор

• Модератор
  • 1,984 Мнения:

Публикувано 06 May 2012 - 06:48 PM

няколко пъти съм карал пиян...колело...и от щетите с него не ми е оферта да карам така и кола ;-)
маx beer drinking теам
Публикувано изображение

#233 fluid_88

професионален шофьор

• Потребител
  • 637 Мнения:

Публикувано 07 May 2012 - 11:12 PM

То от пиене и каране до пиене и каране има разлика от тук до космоса!
За това хората са сложили граница до която е допустима важното е човек да е знае и да не минава 0.5!
в интерес на истината бира не мога да пия! имам чувството че нямам черва,а новата отсекча на магистралата като изпия една бира и 5-6 пъти хидя до тоалетна с което преустанових пиенето на бирата! От виното примерно червеното направо ми се гади и имам вкус във устата на дамаджана езика ми става дебел и не мога да говоря.
А и да не не забравя че съм бил 4.5 год барман в дискотеки и пиано барове където няма нещо да не съм пил.А и все някой клиент те кара да пиеш едно с него и да ти се изповяда за жената бизнеса или тази от среща ква "яка била" :dknow:
и все се налага да имаш нещо пред теб за наздраве и така се установи че най ми приляга уискито и по точно хубавото като например любимо ми е зелен буш както и джак сингъл барел.
След като остановихме питието както и че винаги го има идва на ред може ли да пиеш едно или не !
там проблема е с времето което разполагаш между пиенето и проверката!
например пия 3 малки в 12 часа тогава работех в дискотека и сутринта докато приключа и се отчета станало 9 да закуся от среща една пица и 9 и 30 се качам в колата и се прибирам при проверка 0.00 :taunt:
сега тука пил ли съм или не съм пил!
На другата сутрин пак ме спират и ме питат пил ли съм викам да!
Ами сега ?
после нали знаеш че не може да трием?
и куп други :lol2: накрая пак 0.00
А дефакто отивам на работа с колата пия и сутринта се прибирам!
С времето свалях границата вс епо надоло цяла вечер не близвам няма клиенти черпещи но сутринта си наливам едно малко за да видя после колко ще ми отчете така ми отчете 0.2 след 1 час !
и установих че ако пиеш три малки през един час демек 3 часа и после хапна нещо ми отчита от 0.2до 0.3
просто организма ти го разгражда,а не се чувстваш нито замаян нито пиян в абсолютна кондиция!
като тегло съм 86 кг 170 не пия ежедневно и няма такива вечер с салатата с жената!
пия единствено и само ако има повод и сме на гости сбирка или на дискотека.
общо взето не много често на две седмици един път. Като това е сега не като бях барман :mrgreen:.
п.п.Никога не съм имал акт за алкохол! никога не съм давал пари заради това да не ме проверят за алкохол!
и никога не съм имал каквото и да е ПТП нито заради алкохол нито заради друго!
п.п.но пък имам над 10 акта за шум на гърнето :kill_m:
renault espace 2,2dt 99' + автоплатформа
uno turbo 1.3 i.e 86'
ranault 19. 1.8 16v 92'
uaz 4.0 disel 71'
trabant 601 70'

#234 ФЕРАРИСТ

професионален шофьор

• Потребител
  • 506 Мнения:

Публикувано 08 May 2012 - 10:37 AM

Аз и по принцип не пия, така че......
Пиенето и карането не вървят ръка за ръка.......нарушавам нормално и избирателно всичко из ЗДвП, само това не.....
<p>http://www.Polyurethan.Me - ПОЛИУРЕТАНОВИ ТАМПОНИ<br /> Публикувано изображение</p>

#235 nepkoto

Без стаж

• Потребител
  • 4 Мнения:

Публикувано 09 May 2012 - 06:53 AM

Когато има пиянски вечери ... такси или приятел, на който можеш да довериш колата си :-D
за скромните ми 5 години опит на пътя като шофьор ( въпреки многото навъртяни километри ) съм си позволил
един единствен път да пия 1 бира и след това да седна да карам и моя страхотен късмет излезе наяве и ме спряха полицаи,
но за мое щастие дрегера не отчете абсолютно нищо и така тази случка и до ден днешен ми напомня НИКОГА не пий и след това да караш
най - малкото за своята и безопасността на околните по пътищата, а не само заради единия акт !!!

#236 dydo

опитен шофьор

• Потребител
  • 196 Мнения:

Публикувано 10 May 2012 - 10:04 AM

За над 20 г. зад волана, няколко пъти съм се качвал пил - един единствен път на 50 мл. ракия и то 2 часа след като я пих с хапване и няколко пъти на по една бира или малка чаша вино и то пак поне час-два след това. Или казано по друг начин, никога не съм се качвал пиян, даже и алкохол в кръвта над допустимия по закон минимум.

#237 vrabeca

Без стаж

• Потребител
  • 2 Мнения:

Публикувано 10 May 2012 - 09:50 PM

Като така се стекат обстоятелствата че се наложи да пиете (на всеки се случва понякога хаха) и сте с кола ползвайте дринк & драйв. Изказвания от типа аз пиян карам много бавно => няма проблем или не мога да давам на други хора да ми карат колата са крайно несериозни в такива ситуации. Време е малко да се осъзнаем :) А и лично на мен не ми се занимава на сутринта(или следобед хаха) с махмурлука да си прибирам колата заради икономия на 2-3 лева.

#238 Santi

нов шофьор

• Потребител
  • 14 Мнения:

Публикувано 19 May 2012 - 10:04 AM

От 9 месеца съм шофьор и от 5-6 имам кола и най-много ми се е случвало да съм пил 2 бири,когато съм бил на село, и карането ми беше да изместя колата от барчето където се събираме 200 метра до пред вкъщи.Един път ми се наложи по спешност да измина 400 метра някъде на 2 или 3 бири и при опита м иза паркиране в тъмното олющих задната броня...В града съм карал 1-2 пъти на половин бутилка Ариана Радлер,което горе долу си е нищо,тя е 1,8 % ...За твърд алкохол да не говорим,не близвам ако ще карам където и да е...гледам да съм изряден шофьор :)
Публикувано изображение

#239 ivaila88

Без стаж

• Потребител
  • 5 Мнения:

Публикувано 25 March 2019 - 07:18 AM

Само бях чувала колко е готино на пейнтбол, докато не ми се отвори възможност да опитам и аз. Прекрасно си прекарах и вече ще ходя най-редовно.

Този пост е редактиран от ivaila88: 10 December 2019 - 03:05 PM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.