IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Mid bass

• Не можете да пишете в тази тема
42 отговора на тази тема

#31 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 23 April 2014 - 06:38 PM

Някви идеи за нещо 6 канално с филтри ?

#32 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,271 Мнения:

Публикувано 23 April 2014 - 06:43 PM

Вземи а6-цата и плеър с 8 канално дсп и временастройки и не се занимавай излишно с глупости :ok: .

#33 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 23 April 2014 - 06:47 PM

Ще го обмисля . Ама като пари ще ми доиде най добре.

#34 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 23 April 2014 - 08:18 PM

Абе обезателно ли е, да прави системата active ?! Аз съм слушал и passive системи с 3 way front + суб, който си свирят пак прилично. А и за настройка, инсталация, монтаж и като пари, излиза по-евтино...

Като се започне от двата по-евтини и приемливи варианта:

http://aval-bg.com/p...6/Hertz HSK 163
http://aval-bg.com/p...y_id/6/DLS R6.3

Може да се скочи и на нещо по-скъпо от рода на:

http://aval-bg.com/p...orel virtus 603
http://aval-bg.com/p..._id/6/DLS UP36i

Така усилвателите са по-малко, всичко се ръга на един канал и ЦД-то не трябва да струва торба пари за да просвири тая система...просто казвам че за бигинър - тепърва прохождащ в аудиото, аматьор като повечето от нас, включая и себе си, е далеч по-лесно да тръгне от такъв тип система...после е лесно да добави усилватели и да смени ЦД...
Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#35 andro

професионален шофьор

• Потребител
  • 3,271 Мнения:

Публикувано 24 April 2014 - 04:20 AM

Да и това е вариант.
Въпрос на избор.

Да добавя:
Ако ще правиш пасивна системa си струва да погледнеш/преслушаш готовите 3-way компонентни системи на DLS - Gothia 6.3. Слушал съм мидбаси DLS Nordica в същата врата като твоята и звучат много добре. Същото се отнася и за Gothia. Трябва да се провери дали средата ще влезе на оригиналните места.
За повече пари - Morel Elate 3 way. Ще искат и як усилвател. Или як четириканален или два усилвателя също са вариант. Системата мисля, че предлага би-ампинг свързване.

Morel Virtus, който беше предложен по-нагоре е наследник на Dotech Ovation и по принцип мидбасът е правен за обем на врата, но колко и дали свири не зная, защото не съм ги чувал.

Ако решиш да купуваш 3-way система над 1000 лева се отнасай с внимание към мнението на търговците, защото клиентите им, които купуват подобно нещо са рядкост и те винаги биха казали "супер яко е, взимай", но преди да купиш - чуй, или ако не можеш да чуеш,поне попитай във форума. Тук има хора, които са чули това-онова и биха споделили.

Освен ако не се вманиачиш достатъчно по самия монтаж на говорителите не може да се сравнява активна система с пасивна такава. Активната е по-лесна за изпълнение и резултатите се постигат с по-малко усилия.Наместването и фокусирането на сцената при активна система е по-просто и лесно. Мое мнение.
Със здраве.

Този пост е редактиран от andro: 24 April 2014 - 06:30 PM

#36 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 26 April 2014 - 08:08 PM

Днеска направих фланците и резолтата веше покъртителен

#37 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 26 April 2014 - 08:15 PM

Какво хще кажете за комбинацията ms6a със dls iridium sredi i UP1i пищялки

#38 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 27 April 2014 - 03:33 AM

Ами супер ! Само че как ще ги режеш и настройваш откъм времезакъснения...такива компоненти вече изискват малка инвестиция в кабели, по-голяма такава в усилватели и сериозна в ЦД плеър.

Казвам го във връзка със следния феномен, на който лично аз съм се наяждал на хой...купувам за клиент X даден сравнително скъп говорител, без значение модел и марка, монтирам го и човека цъка с език "е за толкоз много пари само толкоз ли свири"......ми нема как да свири повече като усилвателя посредствен, кабелите са някви от битака, ЦД-то дори не е среден клас...

Искам да кажа. че колкото по-нагоре отиваш в аудиото вместо да става по-лесно е обратното...става по-трудно тъй като за да измъкнеш потенциала на всеки един компонент по-горен клас компонент, трябва да бутнеш наогре и другите, да осигуриш условията, ака = да набиеш още пари...

Давам ти абсолютно сериозен съвет - избистри си концепцията ! Кажи с какво разполагаш, какво искаш да махнеш и оставиш, бюджета поне го знаем вече, пусни си едно мнение тип - искам това и това да сменя с това и това, за могат колегите да ти кажат, кое ще се получи и кое не толкова...просто да ти спестим ефекта от потрошените пари от метода проба/грешка :)
Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#39 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 27 April 2014 - 09:15 AM

Колега за захранване съм с 50 квадрата кабел с кондензатор 1.3 фарада към всички говорители кабелите са 4 квадрата, канбанките ми са канелшан. Баса ми е alpine 12d4 захранвам го с Kenwood KAC-7201 на 2 ома на бридж макар че уш неможе. Цд мисля за парво време да си остана с него , попитах за средите и пищялките защото мога да ги взема за 300 лв не опотребявани.за усиовател още не сам решил имам оферта от вчера за Focal усилвател 5 канален уж наи високия клас ама чакам да го видя че и момчето незнаеше какав точно е модела . Има и един dls ra50 ама още незнам цената. А за настроиките мисля мида на единие канал средите на другия и пищялките с филтрите си кам средите. Само трябва да измисля усилвател .цд то ще до сменя по нататак ако изпадне нещо на оферта че няма сми за ново и дсп сиг ще сложа ама по нататак .

Този пост е редактиран от melmak105: 27 April 2014 - 11:07 AM

#40 radinrj

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,027 Мнения:

Публикувано 27 April 2014 - 08:17 PM

Няма смисъл от 4 квадрата към всички говорители. Може към баса да пуснеш 4 квадрата ама към другите повече от 2 квадрата ще е кошмар за прекарване и свързване.
<p>Касите са за ценности, тубите са за течности, а буферите на влака не свирят</p>

#41 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 27 April 2014 - 09:07 PM

Те са ми прекарани кабели те от доста време :)

Този пост е редактиран от melmak105: 27 April 2014 - 09:08 PM

#42 melmak105

нов шофьор

• Потребител
  • 25 Мнения:

Публикувано 27 April 2014 - 09:47 PM

Колега забравих да напиша цд с което съм kenwood kdc 61u http://www.kenwood.e...-BT61U/details/ има настройки за времезакъсненията има вградено дсп.

Този пост е редактиран от melmak105: 28 April 2014 - 05:05 AM

#43 Prunov

нов шофьор

• Потребител
  • 18 Мнения:

Публикувано 10 August 2014 - 11:52 AM

усилвател Kenwood KAC-8401

cd KENWOOD kdc bt61u

САМО АВТО ДЕКОВЕ
ПАЙНЕР
АЛПИН
НАКАМИЧИ
АЗ СЬМ С NAKAMICHI TP 1200
ИЗТОЧНИКА НА СИГНАЛ Е ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ

Този пост е редактиран от Prunov: 10 August 2014 - 11:57 AM

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.