IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Мнение за тези говорители?

• Не можете да пишете в тази тема
16 отговора на тази тема

#1 Vladislav_5

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 17 August 2014 - 05:02 PM

Реших да си сменя музиката на фиат браво-то 96.... Като начало си купих едно плейърче LG 4x53 вата MOSFET, та нещо такова за 150 лева.
А сега като за предна линия съм решил да купя тези колони Цък тук!
А за задна линия Цъкни тук!
Наясно съм, че във вратите са 5х7, а от зад са 13см. Как ви се струва? Плейъра предполагам без проблем ще смогне на тия ватове? И колоните мисля, че са добри, но може би нещо по-голямо за отзад примерно 16см в кората и пищялки чрез фланци сложени в оригиналните гнезда? Не вярвам да успея да бутна 6х9 във вратите.

Този пост е редактиран от Vladislav_5: 17 August 2014 - 05:02 PM

#2 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 17 August 2014 - 06:18 PM

Плеъра изкарва макс 18-22W при макс дандания и кривежи - т.е. всеки плеър с вградена усилвателна част вътре прави толкова, някои дори и по-малко. Какъвто и да е той, каквото и да пише на опаковката, в нета или ти е казал съседа Гошо с Голф-3ката дето музиката му е тип "сватба".

Ако не ти се занимава с фланци и малко майсторлък вземай едни такива за отпред и събирай пари за усилвател за тях.

http://aval-bg.com/p...6/Hertz ESK 570

Задни линии че и 13см, пък и компонентни, ама от най-ниския клас - за*би таз боза...Няма да ти свирне повече колата ако сложиш говорители и отзад...ако пък толкова много искаш и отзад, мисли за нещо по-голямо и коаксиално.

По-голямо - от 6,5" нагоре или 6х9 елипси, от по-малки говорители отзад файда = 0...не че и от големите има де...
Измервам реални T/S параметри на говорители с Dayton AudioDATS V2 !

#3 Guest_Muzikanta_*

• Гости

Публикувано 17 August 2014 - 08:12 PM

6х9" на кората бе проблем се слагат и са засължителни ако нямаш отделен бас!
Така ще имаш близо 100 вата общо, ако пуснеш хубаво захранен на плеъра, директно от акумулатора с поне 4мм кабел за + и маса. При работещ двигател!
Ааа да, и най-вече да го смениш с някой Пайнер рои да е серия. Не се науихте, ЛЖ не могат да правят нищо, дори прахосмукачки.

#4 Vladislav_5

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 18 August 2014 - 07:08 PM

Еми ще сменям тактиката. Първо ще си купя една добра линия за отпред, но както казах хора - не искам да се занимавам с усилватели, акумулатори, кабели и т.н. Искам СД-то да се мъчи само. Предполагам, че онези херц с пищялките няма как СД-то да ги захрани.
http://aval-bg.com/p...Hertz ECX 570.5
Как ви се струва това за предна линия, като за последен избор? Мисля, че 70W е на ръба за СД-то ми. Колко са реални, не знам. И какво ще означава регулиране на пищялката, също не знам, но предполагам, че ще свири добре и басира?

Този пост е редактиран от Vladislav_5: 18 August 2014 - 08:35 PM

#5 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 19 August 2014 - 06:56 AM

ЦД-то ти е ПАК КАЗВАМ 4х20вата МАКС !

Обаче ватовете не значат всичко. Щом искаш само на плеър ОК.

Обаче да сложиш коаксиален говорител, такъв с вградена пищялка, в колата долу във вратата, не го разбирам :hmm: :dknow: Искаш да чуваш че целия звук идва изпод краката ти ли ?! :no:

Вземай този модел за отпред и си го монтирай като хората, с добро насочване и адекватен монтаж. Ще си свири и на ЦД достатъчно задоволително.
http://aval-bg.com/p...6/Hertz ESK 570

#6 Vladislav_5

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 19 August 2014 - 01:47 PM

Разбирам те, но това са 100W, а преди време с едно момче пробвахме над СД-то му да вържеме едни такива колони, и едва помръдваше мембраната. Много ми е чудно да не стане и при мен така, камо ли когато вържа и по-мощна задна линия.
http://www.technomar...65/lg-lcs-500ur
Ето това ми е СД-то. Демек казваш, че Колони с пищялки не са за вратите?

Този пост е редактиран от Vladislav_5: 19 August 2014 - 01:47 PM

#7 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 19 August 2014 - 02:05 PM

Е ти звука искаш от таблото или от краката ти да идва ?!? Къде си виждал в грамотно озвучено заведение от какъвто и да е било тип, говорителите да ти свирят под нивото на краката ?!!? :kill_m:

Слагай посочения херц и не му мисли. Ще свири.Щях да предложа алтернатива, ама не виждам много елипси в размер 5х7 :dknow: :hmm:

#8 Vladislav_5

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 20 August 2014 - 08:53 AM

Ако има алтернатива с по-слаби ще я приема. Иначе ок за тия ама ме е малко страх дали ще успее сд-то. Не е нужно да имат отделни пищялки

Този пост е редактиран от Vladislav_5: 20 August 2014 - 09:05 AM

#9 Lenin89

професионален шофьор

• Потребител
  • 2,683 Мнения:

Публикувано 20 August 2014 - 04:02 PM

Аз спирам да пиша...като не четеш какво се опитвам да ти обясня няма смисъл...просто се отказвам, ако друг колега има нервите нека той опита :kill_m:

#10 vnukata

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,252 Мнения:

Публикувано 21 August 2014 - 11:29 AM

Накратко и аз да ти обясня, защото мисля че не схващаш идеята. Колегата lenin89 се опитва да ти каже да монтираш двукомпонентна система - Какво ще рече двукомпонентна - твоя фиат оригинално има предвидени места както за пищялки в таблото, така за мидове във вратите. Не слагай коаксиални говорители във вратите - какво е коаксиален говорител, можеш сам да разбереш. Друг е въпроса, че се притесняваш че нямало да свирят силно, не гледай само мощност на говорителя. Даден говорител не зависи от мощността колко силно ще свири, a от чувствителността. А специално за тия херцове, не случайно мощността им толкова, предвидени са да може да ги свържеш през усилвател, но дори без наличие на такъв няма да сгрешиш, пак ще е по-добре от коаксиален.
<p>Публикувано изображение</p>

#11 Vladislav_5

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 21 August 2014 - 04:55 PM

Ок, дотук разбрах. Само да попитам за отделните пищялки. Трябва ли да изкл. фабричните на фиата и да сложа тези от комплекта или и 4-те да ги ползвам, като захраня тия малките от тези на таблото ми?
А за задна линия едни http://aval-bg.com/p...6/Hertz+DSK+130
Вървежни ли са или да търся някакви кокасиални?
В момента моите задни са такива http://aval-bg.com/p...Hertz DCX 130.3

Този пост е редактиран от Vladislav_5: 21 August 2014 - 05:03 PM

#12 vnukata

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,252 Мнения:

Публикувано 22 August 2014 - 05:23 AM

Махни старите пищялки и на тяхно място сложи новите (като не забравиш да ги свържеш към кросоувъра естествено), а за задна линия си остани с тези с които си, там не ти трябва двукомпонентна.
<p>Публикувано изображение</p>

#13 nakatasan

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 04 June 2015 - 12:52 PM

Здравейте, за да не създавам нова тема, затова тука питам, ако може да дадете мнение за тези модели говорители.
Ценови клас до 80 лв за чифт.
Моделите са:
CLARION SRG-1733R
и
PIONEER TS-G1733I
и
PIONEER TS-G1732I

Въпросът ми е кой от трите модела е най-добър като съотношение качество/ цена. Не съм ги слушал, защото не съм се добрал до магазина, но там е субективно прослушването. Молбата ми е ако има някой преки впечатления от тези говорители, които са монтирани в автомобил, да сподели мнение.
Поздрави

Този пост е редактиран от nakatasan: 04 June 2015 - 12:53 PM

Може да е сешуарче, но по талон развива 172 км/ч, лично 170

#14 Sil3nT

спазва правилата

• Потребител
  • 202 Мнения:

Публикувано 04 June 2015 - 01:33 PM

Здравей, аз лично ниския клас на Пайнер хич не го харесвам. По Клариона нямам наблюдения.
В този бюджет аз бих избрал Hertz dcx или за няколко лева отгоре - DLS 126.
Поздрави !

#15 nakatasan

нов шофьор

• Потребител
  • 42 Мнения:

Публикувано 05 June 2015 - 04:05 AM

Здравейте, а тогава какво ще ми препоръчате като модел в този ценови клас, който максимално точно възпроизвежда звука? Цели се качествен звук, до колкото може да се поучи в автомобил, а не сила на звука.
Поздрави
Може да е сешуарче, но по талон развива 172 км/ч, лично 170

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.