IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Странен звук от колелото

• Не можете да пишете в тази тема
4 отговора на тази тема

#1 Sasho2412

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 21 August 2014 - 10:16 AM

Здравейте, колеги! Първо да кажа, че не съм много опитен шофьор и не разбирам кой знае колко от колата. Карам Астра Г комби 2000 година. Миналата седмица слизахме от Витоша и човека до мен каза, че чува някакво леко тропане откъм предната дясна гума, когато е в завой. Не бях го чул, но се заслушах и наистина, съвсем леко и съвсем тихо се чува някакъв звук като все едно се натискат копчетата на клавиатурата с честота 2 копчета в секунда, но на прав участък не се чува такова нещо. Как да процедирам? Има ли реално проблем или е нормално това, колата ще ходи на ГТП ноември. Мерси много :)

#2 vnukata

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,252 Мнения:

Публикувано 21 August 2014 - 11:02 AM

Виж за каре, те чукат при завой.
<p>Публикувано изображение</p>

#3 Sasho2412

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 21 August 2014 - 08:30 PM

Мерси за бързия отговор. И още нещо, на една друга астра не може да й се свали алуминиева джанта, защото болтовете са се споили с нея. Как се процедира в този случай? Беше направен опит да се развърти, но инструментът се прецака.

#4 Iliyan69

нов шофьор

• Потребител
  • 45 Мнения:

Публикувано 23 August 2014 - 05:36 PM

При гумаджия или разпробиване главата на болта.

#5 Sasho2412

нов шофьор

• Потребител
  • 13 Мнения:

Публикувано 01 September 2014 - 06:29 PM

Значи оказа се, че не тропало от предното, а от задното колело, смениха един цилиндър в барабана и се оправи. И добре, че я закарах по нужда на сервиз, понеже малко след поста се прееба и стартера, та й откриха и още няколко проблеми, заради някои от които нямаше да мина гтп - то след месец и половина. :)

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.