IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Изтекъл акт, въпрос

• Не можете да пишете в тази тема
2 отговора на тази тема

#1 charcoal

нов шофьор

• Потребител
  • 11 Мнения:

Публикувано 27 January 2015 - 12:59 PM

Здравейте, нещо не мога да намеря, точната информация, въпреки че въпроса е сравнително елементарен. Април 2014, ми написаха акт за използване на телефон по време на движение, не съм писал възражения и т.н. След като изтече ходих да си го заверявам всеки месец, защото "не бил излязъл". Така до Септември, след това заминах извън страната и се върнах наскоро. Съответно шофирам така, защото време да отида до КАТ наистина нямам, а и знам, че санкцията е 10 лева. Един колега обаче ме плаши, че ако ми е излязло наказателно постановление, щели да ми вземат книжката. Има ли такова нещо? Ако да то важи ли за подобни леки нарушения? Вкъщи не са идвали честитки да ходя то КАТ.

#2 cRaZy_

професионален шофьор

• Модератор
  • 2,555 Мнения:

Публикувано 06 May 2015 - 12:04 PM

За да ти вземат книжката трябва да има влязло в сила, неплатено наказателно постановление, ако твоето не си отишъл да ти го връчат на 99,9% няма да са го връчили и служебно т.е. в момента могат да ти пишат само 10 лева, че караш с изтекъл акт.

Голфо се ражда в Германия и Умира в Перник

#3 Jivko7777

професионален шофьор

• Потребител
  • 767 Мнения:

Публикувано 18 April 2016 - 06:53 PM

Абсолютната давност на събираемост на глоби е 3 години... Ако до тогава не успеят така ще си остане висяща, т.е. виждат я но не могат да те накарат да си я платиш !

Tuning.bg

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.