IPB Style© Fisana

Форум на Tuning.bg

Към съдържанието

E300D питане

• Не можете да пишете в тази тема
7 отговора на тази тема

#1 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 02 February 2015 - 08:54 AM

Здравейте,
попадна ми един W210 300D с мотор OM606 дето са. Чудя се дали да го взема, но нямам наблюдения върху точно този мотор на марката и бих се радвал да споделите мнения и виждания за надеждност, здравина и динамика на мотора. С другите неща съм запознат, понеже имах W210 преди, но Е220 с Лукас помпа. Интересува ме конкретно този мотор атмосферен дизел как е. Закачих я на Стар диагноза - 434к реални км.

#2 nosleto

спазва правилата

• Потребител
  • 260 Мнения:

Публикувано 02 February 2015 - 12:50 PM

Имам ОМ606 в същото купе, но 300TD. Като здравина е бронебоен този мотор, като динамика - мисля че такава липсва. Колата е перфектна за дълги пътувания, за светофарни гонки и бързи стартове я няма никаква. Перфектно би пастнала на някой по-възрастен водач, който просто иска да се придвижва спокойно. Покарай я и ако ти харесва скачай.

#3 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 02 February 2015 - 01:46 PM

Имам ОМ606 в същото купе, но 300TD. Като здравина е бронебоен този мотор, като динамика - мисля че такава липсва. Колата е перфектна за дълги пътувания, за светофарни гонки и бързи стартове я няма никаква. Перфектно би пастнала на някой по-възрастен водач, който просто иска да се придвижва спокойно. Покарай я и ако ти харесва скачай.

Аз за скорост кола си имам, търсех някоя, дето да е прост дизел за извън града. И все повече ми допада, въпреки, че няма Круз контрол, няма и кожен салон. Но бих прежалил тия екстри, ако колата наистина е здрава като мотор и електроника.

#4 nosleto

спазва правилата

• Потребител
  • 260 Мнения:

Публикувано 03 February 2015 - 06:06 PM

Кожения салон не е проблем, тия коли ги има по моргите, за круиз-контрола ако няма инсталация е по-трудно да се тегли и връзва. Иначе като разход моята и дава около 12/100 градско и около 7/100 магистрала. Атмосферката не знам как е, но предполагам че няма да е много по-различно.

#5 barty

професионален шофьор

• Потребител
  • 850 Мнения:

Публикувано 05 February 2015 - 10:02 AM

Карал съм такъв но автоматик: голям мъртвец! Къде са тия 6 цилиндъра :dknow: Или пък конкретният модел да е бил калпав?
Но беше и лаком, в София разхода беше много над 10/100, може би към 13-14/100 което никак не се връзваше в мудният мотор.
Кара с компресори

#6 Xitap

професионален шофьор

• Потребител
  • 1,709 Мнения:

Публикувано 05 February 2015 - 11:07 AM

Карал съм такъв но автоматик: голям мъртвец! Къде са тия 6 цилиндъра :dknow: Или пък конкретният модел да е бил калпав? Но беше и лаком, в София разхода беше много над 10/100, може би към 13-14/100 което никак не се връзваше в мудният мотор.

Аз гледам ръчка да е, автомат не ми се ще толкова стар да вземам, освен ако не е кола от САЩ, на тях им имам доверие.

#7 nosleto

спазва правилата

• Потребител
  • 260 Мнения:

Публикувано 05 February 2015 - 12:55 PM

Точно на Мерцедес автомата е най-здравия! Още повече, че 300 дизела е със стария вакуумен модел с 4 предавки. Слагат го и в S-класата 350тд, и в G-класата. В С-класата на малките мотори също е с 4 предавки, но с 2-та режима на смяна на предавките, което е нещо безмислено защото никой нормален не слага кутията на W. Лично аз ти препоръчвам да се насочиш към модела с OM605 мотора, естествено с турбина. Харчи по-малко от атмосферния 606 и върви в пъти повече. Вече след това ако почнат да те хапят кучетата се слага турбината от 300ТД, след това ремап и 210 коня са си нещо нормално. Потърси 250ТД!!!

#8 Иван Х.

нов шофьор

• Потребител
  • 29 Мнения:

Публикувано 11 December 2016 - 04:28 PM

Харчи много но поне но на него няма какво да му се счупи.

NEG

ЗА РЕКЛАМА:
-----------------------
Mtel: 0889090066
Vivacom: 0878690066
Globul: 0899669699

Persy

Можете да разпространявате съдържанието на този сайт свободно, като задължително посочите линк към Тuning.BG като източник. Трябва да укажете лиценза, който ползваме и да позволите и на друг да ползва съдържанието при същите условия.